KadincaSayfa.Com

Ceviz Kabuğunun Faydalarını Biliyor Muydunuz?

Ceviz Kabuğunun Faydalarını Biliyor Muydunuz?

Eminim cevizin faydalarını bilmeyen yoktur. Omega 3 den tutunda demir, kalsiyum, magnezyum, çinko, selenyum, bakır, fosfor, demir gibi minerallerin yanında B2, B6, C ve B 1 gibi vitaminleri de içeren ceviz içi sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer alır. Peki en az cevizin içi kadar kabuğunun da faydalarını biliyor muydunuz?
Şifalı ceviz kabukları
Ceviz Kabuğu da en az ceviz içi kadar faydalı olup eski zamanlardan günümüze kadar çeşitli hastalıkları tedavi amaçla kullanılmıştır.
Galerim de sizler için ceviz kabuğunun 9 faydasından bahsedeceğim.

Ceviz kabuğunun kullanıldığı bir diğer tedavi ise bağırsaklarda oluşan solucan ve kurt tedavisidir. Tedavi için ceviz kabuğu kaynatılarak günde 2 defa içilir.

Ceviz kabuğu kaynatılıp demlendikten sonra çay olarak içilebilir bu şekilde soğuk algınlığı ve özellikle öksürüğe çok iyi gelir.
Ceviz Kabuğu kimi hastalıkların tedavisinde kullanıldığı gibi Kozmetik bir ürün olarak da tercih edilmektedir. Örneğin cilt saç ve özellikle tırnak bakımı için tercih edilir.

Son yılların en çok artış gösterdiği hastalık kesinlikle şeker hastalığıdır. Şeker hastalığının sebep olduğu D vitamini eksikliğinden kaynaklanan Raşitizm hastalığı İçinde ceviz kabuğu tavsiye edilir. Yaklaşık 15 adet ceviz kabuğunu su ile kaynatarak içebilirsin.

Taze ceviz kabuğu sivilceler için de önerilen bir yöntemdir. Sivilceler için ceviz kabuğunun suyu iyice sıkılarak sivilcelere sürülür böylece sivilcenin sebep olduğu lekeler zamanla kaybolur.

Kuru veya yaş ceviz kabuğu hiç fark etmez eğer saç dökülmesinden şikayetçiyseniz bu formül birebir hanımlar. Ceviz kabuğunu yaklaşık 11 dakika kaynatarak ılımaya bırakın ve saçlarınızı bu su ile durulayın emin olun saçlarınızın dökülmesinde mutlaka bir azalma olacaktır.
Taze ceviz kabuğunun inanılmaz faydaları
Kurumuş ve yıpranmış saçlar da mı şikayetçisiniz o zaman kurumuş saçlarınızı eski kuvvetine döndürmek için ve ayrıca kepeklerden aramak için yine ceviz kabuğunu kullanabilirsiniz.

Ceviz kabuğunu sadece saçlarınız için kullanmıyoruz. Ayrıca kırılan ve incelen sorunlu tırnaklar içinde ceviz kabuğunu kullanabiliriz. El ve ayak tırnak bakımında ceviz kabuğu suyu sürülerek tırnakların sağlıklı uzaması ve güçlenmesi sağlanabilir.
Sivilceler
Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.