KadincaSayfa.Com

Beklerde Cilt Bakımı

Beklerde Cilt Bakımı

Bebeğimizin cildi doğduğunda,ince ve hassastır.Cildi az yağlı olduğu için çabuk tahriş olup,mikroplara açıktır.Şayet bebeğiniz zamanından önce yada sonra doğarsa,cildi buruşuk olucaktır,bir hafta sonra pul pul dökülecektir.Zamanında doğan bebeklerde,cildi koruyan mumsu bir madde ile kaplıdır,buda cildi dışarıdan gelen tehlikelerden korur.
Bazı bebeklerde sivilceye benzer kabartılar olabiliyor,bu durumda bebeğin temizliğine dikkat etmemiz gerekiyor.Bu kabartılar temizliğe dikkat ettiğimiz halde devam ediyorsa doktorunuza başvurmakta yarar vardır. Bebeklerin cilt bakımının bağışıklık sisteminle de bağlantılı olduğunu vurguluyorlar, cildin özenli bir bakıma ihtiyacı olduğununu özellikle altını çiziyorlar.
Yenidoğan bebeklerin Özellikle ilk aylarda temizlik ve hijyen çok önemli. Emekleme dönemin de her ne kadar anne ve babaların çevresel kir, toz ve çamurdan korumaya çalışmaları doğa ile bütünleşmesi acısından dermatologların tavsiyesi, çocuklarınızı rahat bırakın oluyor.
bebeklerde cilt bakımı

Bebeğimizin cildini korumak istiyorsak,öncelikle altını sık değiştirmeliyiz.Cildi İdrarla fazla temasını izin vermesseniz,tahriş olmasını engellersiniz. Dolayısı ile pişik olmasını engelleyip bebeğinizin hoş olmayan durumlarla karşılaşmasını engellersiniz.Altını değiştirme saatlerini 2 saatte bir yapıp,ılık su ile yıkayıp biraz havalandırıp tekrar bağlarsanız hiç bir sorun yaşamadan bu dönemleri atlatabilirsiniz. Bebek temizliğinde kullandığımız süngerlere dikkat! Süngerler çok kısa sürede üzerinde ki nem dolayısı ile, mikrop üretirler, sünger yerine ince çabuk kuruyan yumuşak bezler tercih etmelisiniz. Banyodan sonra mutlaka kullandığınız banyo liflerini iyice yıkayıp kurutmayı unutmamalısınız.

bebek-cilt bakımı
Bebeğinizin bizden daha çok üşüyeceğini bilerek giydirmeliyiz. Şöyleki bizim giyimimizden bir kat daha fazla giydirmeliyiz. Hava şartlarını hesaba katarak giydirmeliyiz,çok hassas bir bünyeleri olduğunu aklımızdan cıkarmamalıyız.
Eğer bebeğimiz 1 yaş altındaysa,direk güneş ışınlarından korumalıyız.Henüz cildi koruyan melanin isimli doğal koruyucu yapı gelişmediği için zarar verebilir güneş ışınları. Fakat kemik gelişimnde etkili olan D vitamininide alması gerektiği için,el ve ayaklarına yüksek koruma faktörlü ürünleri kullanıp,şemsiye altında güneşlerdirebilirsiniz.

yenideğan-cilt bakımı

Bebekler İçin Cilt bakım ürünü nasıl seçilir?

Hassas bir konu da hangi ürünü almalıyım? Sorusu. Bitkisel ürünler doğru bir secim olacağını düşünüyoruz, çünkü kozmetiklerin içinde bulunan katkı maddelerinin bebek teninde farklı farklı yan etkilere neden olabileceğini düşünüyoruz. Satılan ürünlerin üzerindeki içeriği hakkında yazılardan bilgi alarak, secim yapmanız doğru bir tercih olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.