KadincaSayfa.Com

Anlatımlı Bayan Bluz Modelleri

Anlatımlı Bayan Bluz Modelleri

Tayt üzeri için çok şık yazlık bluz modeli, pamuklu bir ip kullanmalısınız. Akşam üzerileri için düşünülmüş çok güzel bir model. Takma kol olan bu bluz modelimiz üzerimizde çok güzel duracaktır.  Bu modelimizi örgü örmeyi iyi bilen hanımlar rahatlıkla yapacaklardır, ön ve arka ilmek sayısını size bırakıyoruz. Kol başlama ilmek sayısını da siz belirleyeceksiniz, biz temel olarak kazağın nasıl olacağını, resim anlatım ve şemayla verdik. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi bu modeli yapmak belli bir örgü bilgisi gerektiriyor. Daha kolay ve basit modellerimizi yine sitemizde bulabilirsiniz.

yazlık bluz şeması

Bedende Kol Kesimi : tek seferde 10 ilmek kesilecek, daha sonra düz bir şekilde örülecek.

Kol kesimi: Kolu belirli bir boya getirelim, 5 cm hiç arttırmadan düz örülecek ve düz bir şekilde kesilecek. Bedende kol kesimde anlattığımız gibi yaparsanız takma kol görüntüsünü yakalarsınız.

Ön ve Arka : Alt kısmı 4 düz, aralara balık bacağı modeli yapılacak tekrar 4 ilmek düz örülecek. Bu şekilde bele kadar devam edeceğiz.

yazlık bluz-alt kısmı

Bluzunuzun üst kısmına burgu yapacağız ikili saç örgü modeli de deniyor bu modele Bel boyunca ikili saç örgü modelini yapacağız.  Bu arada modeldeki balık bacağı devam etmektedir. Bel bitiminde, göğüs kısmına geçinde ikili saç örgüsü modelinden farklı bir modele gececeğiz, bir tane ters örelim, iki ilmek birden alalım, bir ters ilmek örelim 2 ilmek birden alalım. Bu şekilde 6 sıra örelim, 7. sıraya geçince balık bacağının yerini değiştirip ilk sırada yaptığımız işlemi yapalım.

yazlık bluzde üst model oturtma

Ön yaka ve arka yaka oyuntularını yapıp modelimizi bitirebiliriz.

yazlık bluz modeli

Bu modelimiz örgü örmeye yeni başlayan takipcilerimiz hiç zorlanmadan yapabileklerdir. Renk konusunda sizleri tamamen serbest bırakıyoruz, teninize giden her hangi bir rengi yapabilirsiniz. Ya da moda renkleri kullanabilirsiniz, ön ve arka ilmekleri vucut ölcülerinizi göze alarak başlamalısınız. Bizi 36 beden için 60 ilmek verdik, siz ölçüyü kendinize göre ayarlamalısınız.

MODEL::Ön ve arka bedene 60 ilmek atalım.üstüne ajuru yapalım.
Kolu 2-1-1 eksiltelim. Kolun kenarlarına 6 ilmeği haraşo işleyelim.
Yaka oyuntusunu örerek bitirelim.
Ajur:
7 ilmek üstüne
1. sıra: 1 ters ör, 1 ilmek at, 1 ters ör, 3 topla
1 ters ör, 1 ilmek at, 1 ters ör. (arka sırayı ters olarak işleyelim)
2. sıra:1 ters ör, 5 düz ör, 1 ters ör.
3. sıra: 1. sıradaki gibi uygulayalım .

Bayan Bluz Modeli Anlatımı Yapılışı Nasıl Yapılır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.