KadincaSayfa.Com

Bakır saç renkleri

Bakır saç renkleri

Özellikle son birkaç yıldır çok moda olan bakır saç renkleri, gerek kuaförlerde karışım renklerle, gerek marketlerde satılan çeşitli markaların kutu saç boylarıyla kadınların en çok tercih ettiği saç boyaları arasına girdi. Bakır renk saç boyasının çok fazla tercih edilme sebepleri sanırım her tene sahip kadına uyum sağlamdı. Zira hem beyaz tenli kadınlarda, hem esmer tenli kadınlarda, hem sarışın kadınlarda bakır saç boyası çok şık ve çok çekici duruyor. Bakır saç boyalarının onlarca farklı tonu olması da, bakır saç rengi tercih etmenin diğer bir sebebi.
Şimdiye kadar saçlarınızı her boyattığınızda , sanki bu saç rengi bana ait değil hissi sizi sardıysa, kendi saç renginizi bulamadınız demektir. Bu hemen hemen hepimizin başına gelen bir şeydir, saç rengi modası denilen bir olgu var, ve biz bu hataya düşüyoruz. Bilmiyoruz ki her renk herkese yakışmaz. Biz bugün bu konu hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz, önce bilmemiz gereken kendi ten rengimiz hangisi küçük bir teste cilt tonumuzu belirleyebiliriz. Bu test için gerekli olan 1 tane altın takı, bir tanede gümüş takı. Aynanın karşısına geçip, takıları yüzünüze yaklaştırıp, teniniz hangisine yakın olup olmadığına bakmak. Altına yakınsa sıcak, gümüşe yakınsa soğuk bir ten renginiz var demektir
Bakır saç renkleri tonlarının bana göre modası hiç geçmeyecektir. Önemli olan rengin temizle uyumlu olması, doğru saç rengini nasıl buluruz? 2 ana ten rengi var, sıcak-soğuk ten renkleri, soğuk ten rengi.
Sıcak tenli kişilere yakışan bakır tonları, zencevil, kumral, kızıl tonlar, tarcın kızıl tonlarıdır. soğuk tenli kişilere yakışan bakır tonları, bal, kumral, buğday, kiraz tonlarıdır. Diğer bir önemli konuda göz renginizdir, şayet acık renk göz renginiz varsa, cilt renginizle uyum sağlayacak rengi uzman bir kişiden yardım olarak belirleyebilirsiniz. Özetlemek gerekirse, esmer kişilere koyu renk saçlar güzel durur. Sarı tenli kişiler, koyu kestane tonlarını rahatlıkla kullanabilirler. Soluk tenli olananlar, her saç rengini rahatlıkla kullanabilirler. Çikolata, sarı, kahve tonları, pembe ten rengi kişilere uygundur.
Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.