KadincaSayfa.Com

Ayna Modelleri

Ayna Modelleri

Dekorasyonda aynalar en önemli aksesuarların başında gelse de , bence en önemli ana parçalarından biridir.  Çünkü aynalar mekanı geniş gösteren, en karanlık noktaları bile hareketlendirebilen en önemli objedir. Size önerim eğer imkanınız varsa salonunuzda,  tek bir duvara boydan boya tamamen ayna kaplamanız olacaktır.  Böylece,  salonunuz olduğundan farklı,  ikiye katlanmış gibi büyük ve şık bir mekâna dönüşebilir.  Ayna olmadan hiç bir banyo tamamlanmış sayılmaz, düz bir aynayı duvara nasıl sabitleneceğini biliyor musunuz? Öncelikle aynayı takacağınız duvarda kablo ve boru olmadığını kontrol etmeliyiz. Monte edeceğiniz aynayı duvara doğru tutun deleceğiniz yerleri kurşun kalemle işaretleyin. Ve makkapla işaretli yerlerden delikler acın. Vidaları takmadan önce dübelle kontrol edin rahat girip girmediğine. Daha sonra aynayı oturtup viraları takalım, vidaları çok fazla sıkmamaya özen gösterelim. Artık nanyonuzda da bir aynanız var.

Aynalar nasıl leke bırakmadan silinir?

Evinizdeki aynaları iz bırakmadan nasıl sileriz, iz kalmaması için çam bezi veya pazen kumaş kullanmalıyız. Mutlaka pamuksuz olan bezleri kullanmalıyız, bunlarla sildiğimiz zaman aynalarınızın gerçekten parladığını göreceksiniz. Ayrıca çam, pencere vitrin ve sehpa temizliklerinde de bu tip bezleri kullanabilirsiniz. Yağmurlu havalarda çama vuran yağmur damlaları süzülür ve hoş olmayan lekeler bırakır çamlara. Bu görüntü banyo aynaları içinde geçerlidir dikkat etiyseniz her banyo sonrası buhar oluşmaktadır banyo aynalarında, zaman geçince o buhar aşağıya doğru akacak ve hoş olmayan bir görüntü bırakacaktır banyo aynanızda. Bu görüntüyü engellemek için aynanızı sildikten sonra bir bez parçasına bir miktar gliserin damlatıp bu bezle aynanızı silerseniz her yerine gelmeli gliserin. Daha sonra gözlem yaptığınız zaman gerçekten de aynalarınızın fazla nemlenmediğini ve terlemediğine şahit olacaksınız. Bu işlemi çamlar içinde uygulayabilirsiniz, daha doğrusu tüm cam ve ayna yüzeyli ev eşyalarınızı için rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Şunu asla unutmayın aynanız evinizi tamamlayan en önemli materyaldir.   Şimdi,  dilerseniz sizin için seçtiğim birbirinden şık ayna modellerini birlikte inceleyelim.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.