KadincaSayfa.Com

Avokado Yağı

Avokado Yağı

Avokado yağı nedir?

Avokado yağı soğuk preslenmiş veya rafine edilmiş durumu ile doğru bir yağın gerçekten tercih edip aldıysak eğer sarımtırak ve doğru renktedir. Avokado yağı içeriğinde bir çok mineralleri barındıran zengin bir yağdır. Avokado zaten vücudumuza ve bize çok faydaları olan bir meyvedir. Avokado yağının cildimize sayısız faydası vardır. Cildin rengine ışıltı ve parlaklık verir. Gece yatmadan önce sürüp yatarsanız, sabah farkını hisedeceksinizdir, Avokado yağı Antiaging bir ürün olduğu için, ciltteki kırışıklıklara da iyi gelecektir. Avokado yağının hücre yenileyen, soluk ten denilen kişilerin ciltlerin de sertleşmiş ve kepeklenmiş dokuyu nefes alan, pürüzsüz hale getiren ve parlaklık, nem ve ışıltı veren bir yağdır. Böyle bir cilde kavuşmak için çok fazla bir işleme de gerek yok sizin yapmanız gereken sadece Avokado yağını cildinize sürmek.

Avokado Yağının faydaları

Avokado yağı saça kullanılır mı?

Kepeklenmeler, pullanmalar kurumalar saç diplerinde herhangi bir şekilde mat görüntü. Saç uçlarında kırılmalar varsa yani saçlarımız cansız görünüyorsa ve tedaviye ihtiyacı varsa Avokado yağını çok güzel bir şekilde saç bakım yağı olarak kullanabiliriz. Çok fazla yağlar karıştırmadan direk avokado yağını saç diplerine banyo öncesi masaj yaparak sürebiliriz. Böylece kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandırırız kullandığımız yağın daha derinlere nüfus etmesini sağlayarak yağın onarıcı etkisini ön plana çıkarırız. Avokado yağı kepeklenmelere ve kırılmalara çok iyi gelecektir. Saçlarınız daha canlı olacaktır. Avokado yağını saç çok etkili bir bakım kürü olarak rahatlıkla kullanabiliriz.

Avokado yağını nasıl kullanabiliriz?

Öncelikle merdiven altı ürünlerden uzak durmalıyız, bu tip ürünleri güvendiğiniz yerlerden alamaya özen gösteriniz. Doğru preslenmiş ve rafine edilmiş Avokado yağı, açık sarımtırak veya koyu yeşilimsi bir renktedir. Avokado yağının içine herhangi bir katkı yağlar katmanıza gerek yoktur, direk saça ve yüze kullanabilirsiniz. Cildimize sürerken yağ olarak sürüp daha sonra masaj yaparken hep yukarıya doğru cildimizi kaldırarak masaj yapmalıyız. Dairesel hareketlerle cildin yağı yemesini sağlamalısınız. Saç diplerimiz için yine hiç bir katkı yağ kullanmadan, elimize aldığımız yağı yaklaşık 15 dakika friksiyon eşliğinde saç diplerimize yağı yedirmeliyiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica