Maden Suyu Tüketimi Nasıl Olmalı?

Maden suyu ve soda arasındaki fark nedir?

Maden suyu ve soda aynı şey değildir, doğal kaynak suyu kaynaklarından uzun bir yolculuk sonucu kendiliğin veya teknik usullerle çıkar. Ve bu yolculuğu 60 yılda tamamlar, yani yağmur suyunun yer altına doğru inerken yolculuğu başlamış olur ve yıllar itibari ile bu yolculuk esnasında o su yer altında çeşitli madenleri ve zengin kaynakları alarak kendiliğinden çıkar. Bu kendiliğinden çıkması esnasında içinde çok kıymetli mineraller barındırır ve doğal olarak karbondioksit içerir, ama soda ise içme suyuna dışarıdan karbondioksit ilave ise ile dışarıdan yapılan yapay bir içeçektir. Siz sağlığınız için lütfen doğal maden suyunu tercih edin.

Maden Suyu Tüketimi

Maden suyu ne kadar tüketilmelidir?

Maden suyunu her yaştaki kişiler tüketilebilir. Önemli olan ne kadar tüketeceğimizdir, ne kadar tüketeceğimiz vücudun sıvı ihtiyacı ile ilgili. Vücudumuz her bir kaloriyi metabolize edebilmek için 1 kalori başına 1 mililitre suya ihtiyaç duyar. Biz kadınların günde ortalama 2 kilo suya ihtiyacı vardır (2000 kalori aldığını düşünürsek) Bu erkeklerde değişiyor ortalama günde 2500 – 3000 kalori tüketmelidir. Bu da günde 2,5 – 3 litre su anlamına gelir. Günlük su ihtiyacımızın yarısını maden suyundan karşılayabiliriz bu şekilde aynı zamanda mineral almış oluruz. Bu mevsimine göre değişebilir, örneğin, sıcak yaz günlerinde ve spor yaptığınız günlerde suya ve maden suyuna daha fazla ihtiyacınız olabilir. Bu dönemde su ve maden suyu tüketiminizi biraz daha artırabiliriz.

Çocuklar da maden suyunu rahatlıkla kullanabilirler, yaşları ilerlemiş kişilerde rahatlıkla kullanabilirler, ama su ve maden suyu oranına dikkat etmelerinde yarar var, su ve maden suyu olmalı tüketip daha çok.

Maden suyu ne zaman içilmeli?

Günün her saatinde maden suyu içilebilir, ama özellikle yemek sonrası içilen maden suyu sindirime faydası olacaktır. Ama işte yemek sonrası iyi geliyor diye sadece yemek sonrası maden suyunu içmek doğru değil. Maden suyunu günün her saati rahatlıkla içebilirsiniz. Uzmanların önerisi günde iki şişe maden suyu içmeniz doğrultusundadır. Günlük su ihtiyacımızın 2 litre olarak düşünürsek bunun bir litresini maden suyunu içerek alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica