KadincaSayfa.Com

Zayıflamak İsteyenlere Harika Kilo Verme Tavsiyeleri – Mutlaka Okuyun! 3

3 – Gereksiz Kalorileri Belirleyin
Zayıflamak İstiyorum ama nasıl? Hepimizin çeşitli yeme alışkanlıkları var. Bazılarımız film/dizi seyrederken bir şeyler atıştırmayı seviyoruz bazılarımız sıkıntılı dönemlerde sıkıntımızı yemekle atabileceğimizi düşünüyoruz. Tüm bu “aç olmadan yenen yemekler” bize kilo olarak geri dönüyor.

Aslında tam olarak acıkmadan yemek yemek, bir şeyler atıştırmak kilo almanın daha doğrusu obezitenin başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Ayrıca gereksiz bir şeyler yeme durumu bazen agresif yemek/atıştırmalık reklamları nedeniyle bilinçsiz olarak yapılabiliyor. Yani farkında olmadan kendinizi reklamı yapılan ürünü yerken bulabilirsiniz.

Şaka gibi duran ancak gayet ciddi bir sorun olan bu gıda reklamları özellikle çocukları etkiliyor ve 8-18 yaş arası obezitenin nedenleri arasında gösteriliyor (2).

Fazla kalori almanıza neden olan bu alışkanlıklarınızı belirledikten sonra mümkünse bunlardan kurtulmaya çalışın. Kurtulamıyorsanız veya bu alışkanlıklarınızı bırakmaya çalışmak üzerinizde ekstra stres yaratıyorsa en azında daha az kalorili alternatiflere yönelin. Paketlenmiş cips, kraker, bisküvi yerine kuruyemiş, haşlanmış sebze veya meyveli yoğurt daha iyi seçimler olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.