KadincaSayfa.Com

Bu yiyecekler Allah’ın Bir Lütfu: Şifa Verdiği Organa Benzeyen Yiyecekler…!

Bu yiyecekler Allah’ın Bir Lütfu: Şifa Verdiği Organa Benzeyen Yiyecekler…!

Vücudumuz mucizevi bir varlık ve bu varlığı korumak da bizim en büyük görevimiz aslında. Yüce Yaradan vücudumuzu korumak ve ona iyi gelen yiyecekleri bilmemizi sağlamak adına organlarımızla bazı yiyeceklerin şekillerini birbirlerine benzetmişler ve geçmişten günümüze neredeyse tüm uzmanlar bize iyi gelen yiyecekleri bu formülle açıklamaya çalışmışlardır. Halk arasında en yaygın olan cevizin beyin sağlığına iyi geldiği ve cevizin tıpkı beynimize benzediği sıkça söylenmektedir.

Peki hiç merak ettiniz mi başka hangi yiyecekler organlarımıza benzediğini? Ben merak ettim ve araştırdın. Şimdi bulduklarımı sizlerle de paylaşmak istiyorum;

1. Mantar-Kulak

blank

Mantarı kestiğinizde yan çevirip bir bakın aynı kulağa benzediğini görünce şaşıracaksınız. Tam anlamıyla bir kulak şeklinde olan mantar D vitamini yönünden zengin olmasından dolayı kulakta oluşacak duyu kaybının önüne geçmekte.

2. Avakado-Uterus

blank

Avakado ve uterus yani rahimde ki benzerlikte hayrete dilecek nitelikte. Özellikle rahim ağzı kanserini önlemek ve hormonları dengelemek için hanımların sıkça tüketmesi gereken bu tropikal meyvenin en önemli özelliği de olgunlaşması için ağaçta 9 ay beklemesinin gerektiğidir. Yani sadece görünüşü ile değil tıpkı bir bebeğin doğma süresi gibi onu yenmeye hazır olma süresi de aynıdır.

3.Zencefil-Mide

blank

Zencefil ise mideye benzeyen bir diğer bitki türüdür. Uzun yıllardan beri mide hastalıkları tedavisinde kullanılan zencefil tam bir mide dostu olup mide bulantısı, gastrit gibi mide kaynaklı rahatsızlıklara iyi gelir.

4.Domates-Kalp

blank

İçerdiği yüksek antioksidan sayesinde kanı temizlediği bilinen domates kalp sağlığına en iyi gelen yiyecektir. Kalbe benzemesi ile de doğru orantılı olan bu durum domatesin kalbimizi koruduğunu kanıtlamıştır.

5.Havuç-Göz

blank

Havucun göz sağlığına iyi geldiğini sanırım bilmeyen yoktur. Peki hiç havucu kesip baktınız mı? Gözlerimize ne kadar benziyor değil mi? İçerdiği beta-karatone sayesinde gözlerimize iyi gelen havuç retinayı korur.

6.Kereviz-Kemik

blank

Kemiklere güç veren en önemli element silisyum dur ve ne tesadüftür ki kerevizde de bol miktarda silisyum bulunur. Bir diğer benzerlik ise hem kemik de hem de kerevizde aynı oranda sodyum bulunmasıdır (%23). Yani tek benzerlik görünüş değil içerik anlamında da benzerlikleri bulunmaktadır.

7.Greyfurt-Göğüs

blank

Greyfurt göğüse benzemesinin yanı sıra içerdiği limonoid elementi sayesinde göğüs kanserine karşı tam bir koruyucu görevi üstleniyor.

8.Ceviz-Beyin

blank

Evet hepimiz biliyoruz ama bu derece birbirine benzeyen iki ögeyi bu sıralamaya dahil etmeden geçemedim. Ceviz içerdiği omega-3 sayesinde beyin sağlığına çok iyi geliyor. Alzheimer hastalığının ise önüne geçiyor.

9.İncir-Sperm Hücreleri

blank

İncir özellikle erkekler için çok faydalı bir yemiş türüdür. İçerisinde milyonlarca tohum bulunması onu testislere benzetir ve sperm hücrelerinin canlanması ve çoğalması için çok faydalıdır. Kısır tedavisinde sıkça tercih edilen bir meyve türüdür.

10.Zeytin-Yumurtalık

blank

Zeytinde kadın yumurtalıklarına benzer ve ciddi anlamda yumurtaların sağlıklı olmasını ve fonksiyonlarını yerine getirmesinde büyük önem taşır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.