KadincaSayfa.Com

Yeterli Miktarda Su İçmediğinizin 10 Kanıtı

Yeterli Miktarda Su İçmediğinizin 10 Kanıtı

Sağlıklı bir yaşam için su tüketimi oldukça önemlidir. Vücudumuzda ki neredeyse tüm sistemler yeterli su tüketilmezse fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde sürdüremez. Sadece organlar değil vücudumuzda ki hücrelere kadar yeterli su tüketimi şarttır. Sağlıklı bir bayanın vücut ağırlığının yaklaşık yüzde atmışını su oluşturur. Bu oran yaşlılarda gittikçe azalırken yeni doğan bebeklerde daha yüksek oran içerir. Su tüketimi yıllardır anlatılmakta ve günde en az iki buçuk litre su tüketilmesi gerektiği uzmanlar tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Özellikle bu oran terleme nedeni ile yazın ve sıvı kaybı ve yaşanan kronik hastalıklarda dahada artırılmalıdır. Su tüketiminde yapılan en büyük hata kahve, soda ve çay gibi sıvı ürünlerin suyun yerini tuttuğu fikridir ki bu düşünce oldukça yanlıştır. Meyve suları sahil çay, soda veya bu tarz içecekler günlük almanı gereken su oranını etkilemez.

Su tüketimi için sizler çok özel önerilerim olacak. Ayrıca yeterli miktarda su içmediğiniz taktirde başınıza gelecek sağlık problemlerini galerim de paylaşacağım. Sağlıklı bir yaşam için su tüketiminde illede susamayı beklemeyin hanımlar kendinize bir özel sürahi alarak aklınıza her geldiğinde düzenli bir şekilde su tüketmeye çalışın.Özellikle yemek aralarında ve yemekle birlikte su tüketmek oldukça önemli olup midenizi tok tutmayı da sağlar.

Ayrıca idrarınızda ki renk koyu ise yeteri kadar su içmediğiniz anlamına gelir. Şeffaf ve açık renk bir idrar ise yeterli bir miktarda su tükettiğimizin ip ucudur.

Dilerseniz su tüketiminin ne kadar önemli olduğu konusundan yeterli miktarda su içmediğiniz taktirde başınıza gelecek sağlık problemlerine geçelim.
1- Sık sık hasta oluyorsanız ve hastalık süreniz uzuyorsa bu belirti yeteri kadar su içmediğiniz anlamına gelir.

2-Hiç bir sağlık nedeni olmaksızın kas ağrılarınız oluyorsa yeteri kadar su içmediğiniz anlamına gelir.

3- Ağır ağız kokusu ve ağız kuruluğu çekiyorsanız

4-İlginç ama göz kuruluğu çekiyorsanız

5-Kendinizi sürekli uyuşuk ve yorgun hissediyorsanız

6- Sindirim sisteminde (kabızlık) sıkıntı varsa!

7- İdrarınızda renk değişimi ve azalma var ise…

8-Erken yaşlanma belirtileri gösteriyorsanız (Cilt kuruluğu gibi)

9- Geçici hafıza kaybı

10- Sürekli açlık hissediyorsanız.

İşte bu belirtiler az su tüketiminin sonuçları diyebiliriz. Sağlıklı bir ömür için bol bol su için sevgili hanımlar.

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.