KadincaSayfa.Com

Bayan Şapka Modelleri

Bayan Şapka Modelleri

Şapka modelleri ile sizlerleyiz, ister örgü şapkalar olsun ister normal şapkalar olsun, bayanlara şapka çok yakışıyor. Ama yüz şeklimize göre seçersek daha çok yakışacağı kesin. Yüzün şekline göre şapka seçmek önemli olduğundan buna dikkat etmek gerekir. Örneğin eğer uzun bir surata sahipseniz üzeri daha kısa olan fötr şapkaları tercih etmelisiniz. Yada kasket tipi şapkaları tercih etmeniz gerekiyor. Yuvarlak suratlı kişilerin daha uuzun tepeli olan şapkaları kullanmaları önerilir. tepesi yüksek şaplkalar la yüzünüzün yuvarlaklığını bir nebze inceltiyorsunuz ve daha yumuşak bir görüntü sağlıyor size. Eğer küçük suratlı iseniz büyük ve geniş şapkaları tercih etmemeniz daha uygun olacaktır. Çünkü büyük şapka içersinde küçük olan suratınız iyice küçülür ve hiç gözükmez. Bu yüzden daha küçük şapkaları ve daha kısa şapkaları fötr şapkaları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda bereler de küçük yüzlü kişiler için uygun bir tercih olacaktır. Eğer köşeli bir yüzünüz var ise daha çok kısa tepeli fötr şapkaları ve bereleri takmanızı öneririz size. Eğer yüz şeklinize göre şapka seçimi yaparsanız, kendinize daha çok yakışan şapka modelini takmış olursunuz. Bu yazımızda size bir tane bere modeli yapılışını vereceğiz. Daha sonra sizlerinde çok beğeneceğini umduğumuz çok şık şapka modellerinden oluşan bir galeri hazırladık.
Yapılışı: İlk olarak şapka için 6 numaralı şiş ile 75 ilmek atıp başlayalım 3 sıra haroşe örgü ördükten sonra 7 ilmekte bir artırın İkinci 3 sıra öreceğiniz haroşadan sonra yine 7 ilmekte bir artırın. Artık bundan sonra tekrar artırmayarak düz örgülerin ardına 3 er sıra haroşaları ilave ederek örün.Ve bir şapka boyuna geldiğinde kalan son üç sırada keserek toparyın. Daha sonra 3/1 bölümüne tam ortasına gelecek biçimde ilmek çekerek düz örgü yapın. Düz örgü olan kısmı ikiye katlanacak ölçüde dikdörtgen biçiminde ördün. Arasına karton ölçüp kesin ve köşe kısımlarına yuvarlak oluşturup dikin ve şapkayı tatamlamış olun.

Yeşil-Bayan-Şapka-Örneği

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.