KadincaSayfa.Com

Çok Şık Ve Güzel Bere Modelleri

Çok Şık Ve Güzel Bere Modelleri

Bere modellerini ister şiş ile yapabiliriz, istersek tığ ile, bugün sizlere 2 tane bere modeli vereceğiz. Daha sonra harika bir galeri hazırladık sizler için önce bere modellerine geçelim, dilerseniz.
Tığ işi bere modeli.
Öncelikle öreceğimiz tığ ve ipe ihtiyacımız var, tığ ile yapacağımız şapka ve bereleri tepeden başlamalıyız. Bunun için dört zincir çekelim ve iki ucunu birleştirelim. Daha sonra üç zincir çekip trapzan denilen modeli kullanacağız tam deliğin ortasına batıralım ve üç sefer de çıkalım. Tekrar aynı yere batıralım ve üç kerede çıkalım. Ortada ki delik dolana kadar aynı işlemi yapalım. Bu işleme üçlü trapzan deniyor, birinci sırayı bu şekilde doldurduktan sonra ilk yaptığımız zincirli yere örğümüzü sabitleyelim. Tekrar üç zincir çekelim ve ikinci sıraya geçelim, bu sırada da tekrar trapzanların üzerine trapzan yaparak ikinçi sırayı oluşturacağız. Tığ ile şapka-bere yaparken dikkat etmemiz gereken konu ikinci sıradan sonra ara ara bir trapzanın üzerine iki kere batmaktır. Bu sayede arttırma işlemini gerçekleştireceğiz, arada artırma işlemini yaparak bir tatlı tabağı büyüklüğüne gelene kadar arttırma işlemini yapalım. Daha sonra arttırmadan örmeye devam edelim, ara sıra ölçerek örme işlemine devam edelim, kulak hızamızı aşınca kesme işlemini yapalım. Yaptığımız bere düz ve kullanışlı bir bere, ilk başlayanlar için kolay bir bere oldu. Dilerseniz çok düz biraz hareket katmak istiyorum diyorsanız çeşitli motiflerle süsler koyabiliriz. Bu süsleri hazır alabilirsiniz veya kendiniz alabilirsiniz.
Şiş ile şapka modeli
ÖRNEK:ŞAL:7 Numaralı şişimize ( Omuz şah) 54 ilmek atılır. 10 düz, 1 ters 2 iplik bitinceye dek örülür. Ters olan ilmeklerin arasından makina lastiği takarak, istenen ebatta gelince büzülür. iki kısa yan, ortadan katlanıp birleştirilerek dikilir . kurdela ile süsleyebiliriz.

ŞAPKA : 76 ilmek atıp . 10 düz, 1 ters örülür. 80 cm. olana dek ilmekler kapatılır. Örgü kısmındaki yanlar dikilir. Ters ilmeklerden lastikler geçirip, kafa ölçüsüne uygun büzülür düğümlenir .Tepe bölümüne çiçek modeli verip dikilir, yanları kurdela ile süsleyebiliriz.

Şal Bere Modeli Yapılışı Anlatımı Nasıl Yapılır

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.