KadincaSayfa.Com

Yazlık Çocuk Şapka Modelleri

Yazlık Çocuk Şapka Modelleri

Merhaba değerli kadincasayfa.com takipçilerimiz, güzel bir bahar gününde sizlerleyiz. Havaların ısınması ile birlikte dolaplarda ki kışlık kıyafetleri kaldırıp yerine yazlık kıyafetleri düzenleme zamanı geldiğini düşünüyoruz. Eğer bebek sahibi iseniz, hırkaları yinede el altında bırakmayı unutmayınız, malum havalar akşam Üzerleri bebekleriniz için soğuk gelecektir yinede, bahar için değil sadece en sıcak yaz günlerinde bile bebek ve çocuklarınız için akşamlar her zaman ısı değişimi olacağı için, üşümelerine neden olabilecektir. O yüzden ince yünden yazlık yünden aşağıda kışlık ve yazlık yünlerin farklılıklar gösterdiğine değindik. Sonuç itibari ile ince yünden yapılan hırka ve yelekler elinizin altında bulunması gerekmektedir. Bu şapkalar içinde geçerlidir, kışın soğuktan koruyan şapkalar yazında güneş geçmelerinden koruyacaktır çocuklarınızı.

Yazlık yün çeşitleri nelerdir?

Örgü modellerinize birbirinden hoş hava katacak örgü yün modellerine şöyle bir göz atalım, nerelerde buluruz. Kışlık yünler, floş ve ipek karışımı yünler, pullu yünlerle genelde hırka, kazak, şal, diz üstü battaniyeleri, bebek kıyafetleri. Kök boyalarla boyanan yünler, desenli yünler kendinden örnek çıkaran yünler, kendinden aksesuar koyan yünler. Bu yünlerle eksradan aksesuar kullanmanıza gerek yok düz bir örgü yapsanız bile çok şık kazaklar ortaya çıkarabiliyorsunuz. Kışlık yünler 4 tl den başlıyor, 10 tl ye kadar çıkıyor kışlık yünlerin fiatları. Yazlık yünlere baktığımızda, yün deyince aklımıza kışlık kıyafetler gelir herkesin aklına ama iplik olarak düşünmek lazım. Yazlık ipliklerde daha ince merzerize tarzında ipler daha yoğunlukta amerikan servisler, bebe merserize grubu var yazlık ipler arasında , simli ipler, kazaklar, elbiseler, etekler yapabileceğiniz harika yazlık yün çeşitleri bulmanız mümkün.

ÖRNEK:

1.AŞAMA: 100 ilmİk yapıp v 6 sıra haroşe örelim

2.AŞAMA: modelli taraftal büyük ilmik çekelim ve çapraz biçimde 3 sağ tarafa 3 tarafa sol geçirelim.ve yine 3 sıra haroşe işleyin bu tarafı 5 defa yineliyoruz sonolarak modelli tarafın üstüne 4 sıra haroşa yapalım.

3.AŞAMA: haroşelerın aralarına 12′şer ilmik mesafeyle yaprakları ekleyin

4.ve ponpon dikin.

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.