KadincaSayfa.Com

Yemek Masası Modelleri

Yemek Masası Modelleri

Herkes seçtiği mobilya ile kendi yaşamını yansıtır, kocaman masalar içinizi rahatlatır, mini dizaynlar daha samimi ve daha içtendir, farklı yaşam tarzlarına uygun farklı dizaynlar farklı modeller bir araya getirildiğinde fikir edinmek daha da kolaylaşır…Evinizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan yemek masalarından söz ediyorum tabi ki..Zevkinize ve evinizin renklerine göre siz karar verin ve beğenin..

Yemek masasının yerine nasıl karar vermeliyiz?

Diyelim ki mekanınız ufak ama yemek masanız büyük, belki de yeni taşındınız, bir türlü o büyük masanızı bir yere koyamıyorsunuz. Birincisi mümkün oluyorsa eğer, yemek masanızı mekanınıza göre yemek masanızı veya mobilyanızı seçmenizi tavsiye ederiz. Eskileri kullanmak yerine o mekana uygun standartların biraz daha dışında mobilyalar yaptırarak veya hazır alarak ta bunları çözüm arayabilirsiniz. Örneğin bir L veya dikdörtgen bir salonda yemek masanızı köşeye doğru sıkıştırıyorsunuz niye mutfak çünkü mutfak var. Birincisi yemek masamızı mutfağın hemen yanına konumlandıracağız servise acısından. İkincisi yuvarlak masa mı? Kare masa mı? Yoksa dikdörtgen masa mı daha kullanışlıdır? Acaba masamızın ölçüsünü neye göre belirlemeliyiz? Öncelikle sandalyemizi bir kenara bırakın, zaten standartlarımızda omuzdan omuza baktığımızda kırkbeş, elli, almış cm gibi bir mesafemiz var. Demek ki yemek yerken de o haraketleri düşündüğünüzde en az 60 cm her kişinin oturacağı alan diye düşünülmeli. Sonuçta yuvarlak bir masada aslında minimum size söyleyeceğim çapı 80- 85 zorda olsa ama en rahatı 90 cm 4 kişi yemek yiyebileceği bir masaya sahip olabilirsiniz. Tabi ki masayı ortadan açıp yanlarına hemen ek sandalyeleri koyarak ortadan da bir 40 cm veya duruma göre 80 cm lik bir ek parça koyarak ta masanızı büyütüp misafirlerinizi davet edebilirsiniz. Peki kare mi? Yuvarlak mı? Bence yuvarlak masa çünkü insan formunun zaten yuvarlak hatları yuvarlak masada rahat yemesi içinde çok kullanışlı olacaktır. Dikdörtgen bir masa düşündüğümüzde de ille uzun bir masa düşünüyorsanız da masanın kenarlarını hafif yuvarlatarak elips şekline getirin bizden size tavsiye..

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.