KadincaSayfa.Com

Yastıkların Ev Dekorunda Önemi

Yastıkların Ev Dekorunda Önemi

Siz değerli okurlarımızın bakış acısı nasıldır bilmem ama ev dekorasyonunda yastıklar bir ev için vazgeçilmez olamanın yanı sıra rahatlık ve dinlenmek için dekorasyonuzu tamamlayan bir unsur. Tabi ki bu söylediklerimin tersini söyleyen ve savunan insanlar muhakkak olunacaktır.

Misal şu tarz sorular ile karşılaşmak kaçınılmaz olacak;

Evde yastık mı ? Evin kolayca dağılmasın der ama rahatlığından vazgeçemezler.

Evde yastık mı ? Yastıkları sürekli düzen ve tertip içinde tutmak çok zor der ama onların renkleri ile evin dekorasyonu tamamlar.

Evde yastık mı ? Onların kılıflarını çıkarıp yıkamak yada takmak ne kadar zor derler ama tv izlerken ya baş altında yada sırtından eksik edemezler.

Ve bunun gibi daha neler söyler kim bilir…

Yazının başında da az olsa belirtiğim gibi yastık sevenler ile konuşmak en doğru seçim olacaktır. Yastıklar, ev dekorasyonunda bana göre ön önemli unsurdur. Yeri ve konumuna göre şekli ve rengi değişebilir ama eve renk verdiği kaçınılmaz bir gerçektir. Yastıklar  yatak odamızda huzur, koltuklarda dinlenme isteği, salonlarımıza renk verdiği bir gerçektir. Yastıksız bir ev  dekorasyonu eksik dekorasyondur. Mevsim geçişleri biraz sancılı olur, bu giydiğimiz kıyafetlerin değişimi, hormonal değişikler nereden bakarsanız bir değişim halindedir hayat. Ev dekorasyonunda da mevsime göre değişmektedir, doğal olarak. Bana kalsa her mevsim için farklı yastık modelleri kullanmak isterim, ilkbahar yastıkları, yaz mevsimini müjdeleyen renk ve temalarda olurdu. Yaz yastıkların da beyaz rengi tercih ederdim, düz beyaz renkte olmalı diye düşünüyorum. Sonbahar yastıklarım sarı, turuncu sonbahar renklerini tercih ederdim. Kış yastıklarım baharı anımsatmasını isterdim, zira her kış baharı müjdeler. Bazı tekstil firmaları da benim gibi düşünmüş anlaşılan çok güzel, yaz, sonbahar, kış, ilkbahar yastık serileri olarak sunmuş yastık sevdalılarına.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.