KadincaSayfa.Com

Yapabileceğimiz Şık Küpe Modelleri

Yapabileceğimiz Şık Küpe Modelleri

Evde yapabileceğimiz küpe çeşitleri, boncuk malzemeleri satılan dükkanlardan aldığımız çeşitli aparatlara.  Yine aldığımız güzel boncukları ekleyerek çivilerin yardımı ile halkaların yardımı ile birleştireceğimiz sınırsız çeşitli diyebileceğimiz küpelerdir. Sağlamlıkları na dikkat etmemiz gerekir boncukların, bunun içinde halkaları çok düzgün bir şekilde kapamalıyız. Kullandığımız çivilerin uçlarını iyi kapattığımıza emin olmalıyız.  Evde hazırladığımız küpe yapımında ya halka kullanılır veya çivi kullanılır. Hazır satılan gözlü çiviler alabilirsiniz, eğer bu çivilerden alırsanız rahatlıkla evde kendiniz yapabilirsiniz küpelerinizi. Bu sayede küpelerde kopma dökülme olasılığını ortadan kaldırmış olursunuz.

Küpe yapımında hangi malzemeler kullanılır?

Küpe yapımında çok çeşitli malzemeler var piyasada şu anda çok sallantılı küpelerde yapabilirsiniz, çok düz küpelerde yapabilirsiniz. Bu sizin tamamen zevkinize kalmış bir şey. Diyelim ki küçük bir boncuğu yapıştırıp çok sade bir küpe yapmak istiyorsunuz. Bunun için satılan hazır boş iğnesi olan ucuda boş olan aparatlar var, onalardan alıp hazırlayabilirsiniz. Hazır aparatlar değince çeşitliği çok bir aparat seçeneklerinizin olduğunu göreceksiniz. Eğer çok gösterişli sallanyılı bir küpe yapmak istiyorsanız. Kullanacağınız boncukları seçerken kulağa ağır gelmeyen plastik boncuk seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Renk konusunda trend renkleri tercih etmenizi öneririz. Gökkuşağı renklerini sevebilirsiniz, toprak tonlarını sevebilirsiniz, çok canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

Küpe yaparken kullandığımız boncukları nasıl dizebiliriz?

Çok basit bir küpeyi yaparken ilk olarak üst tarafa küçüçük bir boncuk olması güzel gösterir. Bir küçük boncuk, bir büyük boncuk olarak dizebiliriz. Küpeye şekil vermek için, yuvarlak uçlu bir pense, düz burunlu pense ve yan keski denilen bir alet kullanmalısınız. Civi denilen aparatları kalın ve ince olarak kullanabilirsiniz. Eğer ince bir boncuk kullanacaksanız ince civi kullanmalısınız. Eğer ağır veya geniş kalın bir boncuk kullanacaksanız kalın çivi kullanmalısınız. Çivinin gözünden boncuğu geçiriyorsunuz, acı verip fazlalığı keselim yuvarlak uçlu pende ile yuvarlatıp göz yapıyorsunuz. Oluşturduğunuz gözü tam kapatmadan küpe aparatınıza monte ediyorsunuz.

Sizin için beğenip seçtiğim küpeleri beğenirsiniz umarım sizin evinizde yapabileceğiniz kendi zevkinize göre tasarımlayacağınız çok şık küpeler. Gündelik hayatta çok rahat kullanabileceğiniz özellikle spor tarzı kıyafetlerinizle çok yakışacağına eminim şimdiden güle güle kullanın.
Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.