KadincaSayfa.Com

Vücut Tipine Göre Gelinlik Tasarımları

Vücut Tipine Göre Gelinlik Tasarımları

Kısa boylu gelin adayları, nasıl bir gelinlik modeli seçebilir-1

Zayıf gelin adayları, nasıl bir gelinlik modeli seçebilir?

Eğer normalden daha zayıf bir yapınız var ise, öncelikle sizinde kilolu bir bayan gibi vücudunuzu tanımanız ve orantılara bakmanız gerekiyor. Omuz genişliğiniz, bel inceliğimiz, bacağınızın beden boyuna orabntısı veya belinizin inceliği omuzlara orantısı gibi detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer tamamen tüm vücut yapısı olarak zayıf bir bayansanız o zaman sizi hacimli gösterecek kabarık etekler, üç boyutlu çiçekler omuzlarınıza hacim katacak geniş omuzlu gösterecek detaylar kullanabilirsiniz. Prenses etekler, taşlı gelinlikler kullanabilirsiniz, kabarık duvaklar ve gösterişli aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

Kısa boylu gelin adayları, nasıl bir gelinlik modeli seçebilir?

Kısa boylu gelin adayları öncelikle vücut orantılara dikkat etmesi gerekir. bacak boylarının beden boylarına orantısı, bacak boyu kısa mı? Yoksa beden boylarının daha mı kısa olduğu na dikkat etmemiz gerekiyor. Ondan sonra özellikle vücut hatlarını kesen ve vücutta belirli keseni aşırı taşlı drapeli veya prenses etek dediğimiz büzgülü eteğe sahip modellerden, kabarık modellerden kaçınmaları gerekmektedir. Çünkü nu modeller vücut orantısını vücut bacak ölcülerini belirgin hale getirip sizi daha kısa boylu gösterir. Eteklerde uygulanılan kalın dantel detayları yine boyu kesip daha kısa boylu ve bacak boyu daha kısa hale getirir. Giymesi gereken modeller, beli yukarıdan başlayan, bele çıkan eteklerinin belden itibaren hafif kabarık gelinlikler bacak boyunu daha uzun gösterir. Çiçek detaylarının kullanıldığı omuzlarına hacim katacak omuz başlarına doğru devam eden kollar kullanarak vücutlarını daha uzun gösterebilirler. En önemli detay olarak bel geçişlerine dikkat etmeliler yumuşak bel geçişleri kullanırlarsa vücutlarını kesmez ve boylarını daha kısa göstermezler.

Büyük göğüslü gelin adayları, nasıl bir gelinlik modeli seçebilir?

Eğer göğüsleriniz normalden büyükse, yani vücut yapınızın ölçülerine göre daha iri ise, o zaman dikkat etmeniz gereken bir kaç detay var. Öncelikle vücut yapınız zayıf ve gögüsleriniz iti ise o zaman direk göğüslerinizi ortaya çıkaracak göğüs bölgesinde çiçek olan işleme olan aşırı taş olan modellerden kaçınmanızı öneririz. Göğüslerinizi küçük göstermek için öncelikle yaka ripinin de önemi var, yaka tipi olarak S yakayı öneririz. M yaka işte aşırı acık sütyen yakalar gögüsleri var olduğundan daha fazla dikkat çekecegi için önermiyoruz. Robadan dediğimiz gögüs altından başlayan gelinliklerden özellikle kaçınmalısınız. Korseli belinizi ortaya çıkaracak olan bel geçişleri yumuşak olan aşırı kabarık olmayan ve S yaka modelleri tercih edebilirler.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.