KadincaSayfa.Com

Vazelin Kullanmayı Bırakmanızı Gerektiren Çok Ciddi Nedenler Var İşte Bilimsel Olarak Kanıtlanmış O Sebepler

Vazelin Kullanmayı Bırakmanızı Gerektiren Çok Ciddi Nedenler Var İşte Bilimsel Olarak Kanıtlanmış O Sebepler

Vazelin büyük bir kitle tarafından kullanılır, çok amaçlı olmasının avantajıdır bu sanırım. Bununla birlikte yeni araştırmalar, bu ürünün sağlıklı bir şey olmadığını ve çatlamış dudaklar, tıkanıklarda, bebeklerde görülen döküntüler ve kuru cilt gibi durumlarda kullanılmamasını gösteriyor.
Vazelin de Petrol Jölesi Var!

Petrol jölesi de Vazelin adı ile geçer ve petrol rafine etme işleminin kalıntılarından oluşan bir ürünü temsil eder. Başlangıçta 1800’lü yılların ortalarında keşfedilen petrol kuyularının altını kaplamada kullanılmıştır.

Sadece bir yan ürünü temsil ettiği için Vazelin kesinlikle doğal değildir ve bu konuda ciddi bir sağlık tehdidi oluşturmaktadır.

İşleyişi :

Vazelin, bebek ürünlerinden losyonlara ve kremlere kadar birçok üründe kullanılıyor olmasına rağmen, belirtildiği gibi sağlıklı değildir. İlk rolü deriyi korumak ve nemlendirici olmaktır, ancak bu aynı zamanda bakteri çoğaltma ve gözeneklerin kapatılması için bir atmosfer yaratır.

Eğer yanıklarda kullandıysanız muhtemelen organizmanın ısınmaktan vazgeçme doğal kabiliyetini engellediniz ve dokularınızda korunmasına izin verdiniz.

Hâlâ ikna olmadıysanız, bugün neden Vaseline’i kullanmayı bırakmanız gerektiğine ilişkin dört diğer nedeni aşağıda bulabilirsiniz:

  1. Hidrokarbonlarla Doludur

Cildimize uyguladığımız Vazelin işlenemediğinden, vücudumuz daha ciddi sağlık sorunlarına maruz kalmaktadır. Koruyucu bir kat olarak hareket ederek (fakat gerçekten değil), petrol jeli vücudun gerçekten iyileşmek için gerekli bileşikleri emerek devre dışı bırakır.

Vaseline’de bulunan 2011 eyaletinde yapılan bir araştırma, “insan vücudundaki en büyük kirletici maddeyi” temsil eden mineral yağ hidrokarbonları içeriyordu.

  1. Cildin Kollajenini Destroy eder

Petrol jölesi (vazelin) cilde uygulandığında cildi aşırı sıkılaştırır ve bu şekilde nefes almasına veya önemli besin maddelerini almasına izin vermez. Uzun vadede bu, cildin nemini korumak için daha fazla kolajenin harcanmasına yol açar.

  1. Östrojen Seviyelerini Artırır

Bu durum, östrojen baskınlığı olarak da bilinir ve organizma, izin verilen veya normal östrojen düzeylerinden fazlasını içerdiğinde progesteron düzeylerini düşük tutarken olur.

 

Bu gerçekleşirse, takip eden başlıca sağlık tehditleri genellikle infertilite, menstrüel sorunlar, alerji ve otoimmün problemlerdir. Vazelin, xenoestrojenler olarak bilinen birçok kimyasal madde içerir ve vücuttaki östrojen varlığının ana nedeni budur.

       4. Pnömoniye Neden Olabilir

Dahası, kendinizi lipid zatürree adı altında bir sağlık sorunu yaşarken görebilirsiniz.

Bu durum, önemli miktarda petrol jöle teneffüs ederseniz ortaya çıkar; bu, vücudun kendi başına maddenin elden çıkaramayacağı anlamına gelir, bu nedenle akciğer iltihabı oluşur.

Vazelin İçin Doğal Alternatifler

Doğa Ana bize çok iyi bakıyor ve bu nedenle Vazelin yerine aslında sağlıklı olan ve tavsiye edilen birçok çözüm sunuyor.

Bunlardan bazıları :

Karita yağı – A, E ve F vitaminleri ile doludur, karita yağı cildi mükemmelleştirir ve ihtiyaç duyduğu sağlıklı yağ asitlerini emmesine izin verir. Ayrıca, kollajen üretimini artıracak ve inflamasyon yan etkilerini de önler!

Bal mumu – bu seçenek mükemmel bir cilt koruyucusudur. Her zaman bir dudak balsamı veya vücut losyonu olarak kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı – hindistan cevizi yağının faydaları sayısızdır, çünkü cilde bol miktarda yağ asidi, laurik asit ve başka yerlerde nadiren bulunan anti-inflamatuar nitelikleri sağlar.

Kakao Yağı – bu sadece cildi korurken aynı zamanda yaşlanmayı yavaşlatan güçlü bir antioksidandır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.