KadincaSayfa.Com

Çok Güzel Boyunluk Modelleri

Çok Güzel Boyunluk Modelleri

Merhaba, sevgili takipçilerimiz, boyunluk modelleri bu yıl hayli ilgi çekti. Bizde bu konu hakkında bir yazı hazırlamak istedik, size çok güzel bir galeri hazırladık ve bir tane de boyunluk modeli yapılışını vereceğiz. Galerimiz ve boyunluk modeline geçmeden önce Örgü boyunluk modelleri nelerdir?  Konusunu açalım, daha sonra da boyunluk modeline ve boyunluk modellerinden oluşan galerimize geçelim.

Örgü boyunluk modelleri nelerdir?

Örgü boyunluk modellerini  ister şişle yapabilirsiniz, isterseniz de tığ ile yapabilirsiniz. Model olarak, düz örgü örebilirsiniz. Selanik olur, ajurlu model yapabilirsiniz. . Boyunluk yapmaya hemen hemen her örnek uygundur.

Dilerseniz örgüyü düz örüp üstünü çiçeklerle, ponponlarla süsleme yapabilirsiniz. Düz ördüğünüz boyunluğun üzerine yapacağınız objenin renginde ipler seçerek hazırlayabilirsiniz süslemeleri. Örgü bilgisi az olan kişiler düz örgü tercih etmeli, üzerini süslerken farklı süslerle zenginleştirebilirler. El işlerine eli yatkın olan bayanlar, fırfır yapabilirler. Fırfırı örme işi bittikten sonra  ucuna tekrar ilmek geçirip, arttıra arttıra örerek fırıfırı yapabilirler.

En çok dikkat edilmesi gereken, boyunluğun hangi yün çeşidi ile yapılacağıdır.  Boyunluk örmek için batmayan yünleri kullanmanız gerekmektedir. Yünü alırken yüzünüze sürerek test ederseniz batmıyorsa, bu yünle boyunluk örebilirsiniz. Böylece daha kullanışlı bir boyunluk örmüş olursunuz.

Fırfırlı Boyunluk Modeli

MALZEMELER:9 Numara Tığ, Beyaz İp, Renkli İp

YAPILIŞI:8 Zincir çekin üzerine 7 adet trabzan yapın örnekte 30 sıra fakat siz yapacağınız ölçüye göre değiştirebilirsiniz.
Bu şekilde yaptıktan sonra bitirin.üzerine renkli ip ile önce sık iğne batıp daha sonra trabzanlar yapalım kısalı, uzunlu10 adet bu şekilde devam edip etrafını da yapıp bitirelim.
Daha sonra birleştirme kısmına bir düğme dikelim ve bitirelim.

Tığ İşi Boyunluk Örneği Anlatımı Yapılışı Nasıl Yapılır

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.