KadincaSayfa.Com

Örgü Fular Modelleri

Örgü Fular Modelleri

Şişle yapabileceğiniz çok güzel fular modeli.

İstediğimiz renk ile yapabiliriz ama ebruli ip ile daha şık duruyor.
Öncelikle 60 ilmek atıyoruz 2 ters 2 düz lastik örüyoruz.
50 veya 60 sıra bu şekilde örelim ve bitirelim.
Daha sonra kenar kısımlarını birleştirip dikelim.
Tabi ilmek ve sıra sayısını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
Ve ikiye katlayarak hazır hale getiriyoruz.
Örgü Fular Anlatımı Nasıl Yapılır Yapılışı Örneği

Tığla yapabileceğiniz, başka bir fular modeli

Malzemeler ince ebruli  ip
2,5 numara tığ

200 tane zincir çekelim, geri dönelim, 6 zincir çekelim  cektiğimiz zincirden 6 sıra atlayıp,  6 tane tarabzan yapalım. Çektiğimiz zincirin üzerine 6 zincir çekip, altı sıra atlayıp 6 tane trapzan yapalım.  Böylece bir dolu, bir boş görüntü oluşturalım ilk sırada. 200 zincire 42 tane tarapzan oluyor, ilk sıra bitince ipi koparıp bitiriyoruz. Tekrar 200 zincir çekelim, ilk sırayı 6 tane tarapzan yapalım, sonra çektiğimiz zinciri çengelli iğne kullanarak, ilk hazırladığımız bir  dolu, bir boş olan örgünün boş kutularından geçirelim. Sıranın sonuna kadar bir akttan bir üstten zinciri gecirelim.

fular modeli1 jpg
Zinciri gecirdikten sonra yine aynı işleme devam edeceğiz, 6 zincir çekip, altı sıra atlayacağız, 6 trapzan yapacağız. Şöyle ki haha önce zincir cektiğiniz yerleri dolgu yapacaksınız, dolgu plan yerlere boşluk yapacaksınız, tüm sıra bitene kadar bir boşluk bir dolgu olarak devam edilecek.
fular modeli2
Burada dikkat etmeniz gereken konu, cengelli iğine ile gecirdiğimiz zincirden bir boşluk doldurulcak bir tanede, ön taraftan. her sıranın sonunda bitirelecek. Tekrar zincir çekilecek, yine cengelli iğne ile zincir aralardan geçirilecek bu şekilde 6 sıra yapılacak. Kenarlarına, püskül yaparak kullanabilirsiniz. Kullanmamaya başlamadan önce buhara tutalım.
çok güzel fular modeli

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.