KadincaSayfa.Com

Sonbahar’ın Makyaj Trendleri

Sonbahar’ın  Makyaj Trendleri

Vee yazın son günlerini yaşamaya başladık sonbahara adım adım yaklaşıyoruz. Güzel bir yaz ayından sonra sonbahar esintileri bütün vitrinlerde de dikkatinizi çekmeye başlamıştır. Sıcak bir yaz gününde sonbahar hakkında bilgi sahibi olup doğru adımlar atarak bahara sizde trend olarak giriş yapmış olursunuz. Resmi olarak artık sonbahara tamamen girmiş bulunsak da havalar hala yaz sıcaklığında.. Özellikle son günlerde yakıcı bir sıcak sizi havuz veya denize teşvik ediyordur. Yinede sonbahara girdiğimiz için size göz makyajı hakkında birçok ipuçları vererek ilgi çekici ve trend sonbahar makyaj teknikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Makyaj yaparken en önemli nokta kesinlikle göz makyajının çekiciliğidir. Makyajı öne çıkaran tek ve en önemli detay göz makyajı’dır. Makyaj’da en can alıcı detay kesinlikle göz makyajı olmaktadır. Bu sonbahar sezonunda trend göz makyajı cıvıl cıvıl renkler ve diğer yandan gizemli ve seksi olarak trend seçenekler bulunuyor.

makyaj1

Bu bahar hangi renkler trend oldu size öncelikle onlardan bahsedelim. Sezonun defilesinde görücüye  çıkan ve oldukça beğenilen renkler çift far kullanımı ve metalik gözler oldu. Sonbahar defilelerinde göz makyajları çift far olarak ve metalik olarak kullanıldı ve oldukça beğenildi. Göz makyajında tamamen metalik tonlar kullanabilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak da çift far kullanımını göz pınarınızın olduğu kısma çok açık bir ton kullanabilir ve bununla birlikte gözün bitiş bölümüne daha koyu tonda far uygulayabilirsiniz.

makyaj2

Sonbaharın trend tonları şeftali  ve mavi kullanarak gölgeleme tekniğini kullanabilirsiniz. Sezona damgasını vuran bu tonlar ile gölgeleme tekniğini kullanarak göz makyajınızı ilgi çekici kılabilirsiniz. Şeftali tonları son yılların vazgeçilmez tonu haline geldi ve özellikle buğday tende ve koyu kumral olan kişilerde bu ton muhteşem görünmekte. Göz farında trend olan şeftali tonu allık olarak kesinlikle kullanmaktan çekinmeyin en çok yakışan renklerinde başında geliyor.

Göz makyajlarında gözü ortaya çıkaran eyeliner kullanımı 50’ler den kalma kalın çizgiler olarak tekrar geri döndü. Göz kapağının dibine uygulanan bu eyeliner bir çok kadına kalın olarak yakışmasa da iri gözlere muhteşem yakıştığı ortada. Bir diğer trend ise göz kalemi, eyeliner kullanımında sadece göz kapağının altına da uygulamaktır.

makyaj3

Smokey eyes denilen dumanlı göz makyajı yeniden trend oldu. Dumanlı göz makyajı bu kez daha özensiz ve dağınık olarak uygulanmakta. Makyaj artisleri dumanlı göz makyajı hakkında trendin bu özelliğinin evde basitçe ve özensiz yapılıp çıkılmışcasına bir hava kattığı yorumunu yaptılar. Eyeliner uygulamasında bir diğer kullanım kuyruk uzatma tekniği bu kez çift kuyruk olarak geri döndü.

makyaj4

Trend hakkında söylenecek son olarak kaş şekli hakkında söylenebilecek pek fazla bir şey yok. Kaşlar erkek kaşı olarak trend olmaya devam ediyor. Kalemle çizilmiş kaşlardan artık eser yok. Trend kalın kaş ve hatta hiç alınmamış kaş şekli olarak trend olmaya devam ediyor. Eskilerde kalan ince kalemle çizilmiş kavisli kaşlar artık yok denecek kadar az kişi tarafından kullanılıyor. Erkek tipi kaş olarak adlandırılmasının sebebi ise kaşların hiç alınmamaya doğru gitmesi. Düz ve kalın kaşlar son yıllarda bir çok ünlünün tercih etmesiyle başladı ve bu şekilde aldı başını gitti.

makyaj5

Son sezonlarda sürekli karşımıza çıkan kalın kaş modası gençler tarafından da oldukça kullanılmakta. İp gibi kaşlar artık tamamen tarihe gömülmek üzere. İnce kaş sevenler bu alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçecek değil. Birçok kadın kaşlarının az olmasından dolayıda kalın kaş modasını ne kadar sevseler de kendilerinde uygulayamamaktadır. Bunun içinde yapılması gereken eğer kaşlarınız ince ve çıkmayacak gibiyse dövme kaş uygulaması sizler için bir kurtarıcı olabilir.

makyaj6

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.