KadincaSayfa.Com

Kış Makyajı

Kış Makyajı

Beyaz tenli kişiler kış makyaj yaparken hangi renkleri tercih edebilir?

Beyaz ten renkleri olduğundan daha ağır ve yoğun göstereceği için hem göz makyajında hem fondöten seçiminlerinde çok fazla koyu tonlara yönlenmemeliyiz. Göz makyajında baskın tonları seçebilirler ancak göz dibini siyah yerine kahve ile gölge yapabilirler. Kahve rengi gözler toprak ve bakır tonlarını kullanabilirler, mavi, yeşil ve ela renkli gözlerde de gri, füme ve şeftalinin en koyu tonlarını tercih edebilirler. Yine göz için lacivert yada siyah kalem kullanabilirler, göz yapısına görede yukarıda kullanılan göz farının kontras sağlanabilmesi için birazda olsa gölge yapılmalıdır. Beyaz tenlilerin en çok allıklarına dikkat etmeleri gerekmektedir, leke görüntüsü oluşturmamaları gerekmektedir. Bunun için çok hafif tonlarda allık renk seçebilirler, kışın daha çok toprak, şeftali ve bakır tonlarını kullanabilirler. Yine giyeceğimiz kıyafetle de göz makyajımızla uyumlu uçuk pembe tonları ve gül kurusu tonları rujları tercih edebilirsiniz.

Esmer tenli kişiler, kışın makyaj yaparken hangi renkleri tercih edebilir?

Esmer tenli bayanlar, ilk önce kendi tenleri ile uyumlu sıvı fondöten seçmelidirler. Fondöteni seçerken fondötenin renginin kendi ten rengi ile çok fazla uyumsuz olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Göz makyajlarında toprak tonları, bakır ve grinin koyu tonlarını tercih edebilirler. Eyelinerı iç kısımlarda ince dış kısımlara doğru kalınlaştırılarak çekilebilir. Yine göz yapısına göre içine siyah yada kahve rengi kalem çekilerek yukarıda uyguladığımız fara uyum sağlanabilir. Bronz tonlarında ve şeftali tonlarında allık uygulaması yapabilirler. Esmer tenlilerin kendi cilt renkleri daha koyu olduğu için üzerine çok daha koyu maddeler sürerek daha da boğmamalıyız. Ruj olarak ta daha çok şeftali ve bakır tonlarını kullanabilirler. Kış aylarında esmer tenli bayanların gözlerini ön plana çıkartıp, allık ve rujlar daha solf renkleri kullanmalarını tavsiye ederiz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica