KadincaSayfa.Com

Soğuk Havalarda Bebeğimizi Nasıl Giydirmeliyiz?

Soğuk Havalarda Bebeğimizi Nasıl Giydirmeliyiz?

Soğuk havalarda bebeğimizi nasıl giydirilmeliz?

Soğuk Havalarda bebekler iç giyim, yani evde giyilen farklı kıyafetleri vardır dışarıda giyilen farklı kıyafetleri vardır. Evin içinde giydiğimiz kıyafetler evin ısı durumuna göre değişir. Genelde bebeklerimiz çok hassas olduğu için önce içine zıbın giydirmekle başlıyoruz banyodan sonra. Onun üzerine uzun kollu bir badi giydiririz. Tabii bu giydirdiğimiz bu kıyafetler yüzde yüz pamuklu bebeğe zarar vermeyecek tarzda olan kıyafetlerdir. Bunun üstüne uzun ayaklı bir badi giydiririz, genelde çıt çıtlı olmalıdır, bebeği rahatsız edecek boncuklu gibi aksesuarlar olmamalıdır. Bunun üzerine tekrar uzun kollu bir badi giydirip altına patikleri ile ev giyimini ayarlayabiliriz. Üstüne eğer annesi uykudan sonra gerekli görürse bir yelek yada hırka giydirebilir. Fakat bebekler dışarıya çıktığı zaman daha kalın onu soğuktan, nemden, rüzgardan koruyacak kıyafetler giymesi gerekir. Üstüne yine soğuğu geçirmeyecek kalın, bebek kıyafetleri olmalı. Bunlar mont gibi uzun tulum gibi bebekleri içine koyacağımız vordbebe gibi kıyafetler olabilir. Yada bebeğin üzerine zar şeklinde saracağımız bir battaniye olabilir, bebeklerin başları çok çabuk üşür o yüzden rahatsız etmeyecek kaşıntı vermeyecek ve huysuzlandırmayacak bir şekilde penye bir başlık onun üzerine tekrar yün başlık giydirebilir. Aynı şekilde ayağına da patikleri ile bebek dış giyim olarak soğuk havaya hazırlanır.

Kışın bebeğimizi dışarıya çıkarırken yanımızda mutlaka neler olmalı?

Kışın bebeğinizle dışarıya çıkmak gerektiğinde bir doktor olabilir, bir arkadaş ziyareti olabilir, bir akraba ziyareti olabilir tabi ki bebeğimize ait bir çanta hazırlamalıyız. Öncelikle bu çantanın içinde bebeğe alacağımız bolca bez koymamız lazım. Aslında çıkacağımız yerin mesafesi gideceğimiz yerin cinsine göre koyacağımız malzeme değişebilir. Eğer uzun zamanlar kalacaksak mutlaka bebeğin beslenmesi için biberonu suyu, ilaçları, oyuncakları yanımıza almamız lazım. Bebeğimizin çıkarken yedek bir kıyafet almamız bebeğimizi rahatlatacak yada üstünü kirletecek herhangi bir sebeple değişmemiz gerektiği ayrıca bir kıyafet almamız gerekir. Onun haricinde şapkasını, atkısını ve eldivenini, battaniyesini eksik etmemez gerekmektedir. Ve annenin 2. bir küçük çanta ile rahatlıkla parasını ve anahtarını koyacak ayrı bir çanta olmalı.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.