KadincaSayfa.Com

Selülite karşı doğal yöntemler

Selülite karşı doğal yöntemler

Birçok kadın selülite karşı çeşitli yöntemlere başvurur. Selülit tedavisi adına yapılan yöntemlerden çoğu uzun vadede olumlu sonuç veren ve birçok kadına göre oldukça pahalı yöntemlerdir.
Şayet selülit tedavileri için ayıracağınız fazla zamanınız ve fazla bakiyeniz yoksa evde kendiniz hem ekonomik hemde oldukça pratik selülit maskeleri deneyebilirsiniz.

Beyaz kil maskesi ile selülitlerden kurtulmak

Selülitle baş edebilmek için en başarılı yöntem, vücudu sarmaktır. Selülitli bölgeyi sarmansız sera etkisi yaratacağından, selülitlerin o bölgede kalması pek mümkün olmamaktadır. Sera etkisini de vücudunuza en iyi yaşatan beyaz kil maskeleridir. İşte size selülitleri yok edecek birkaç maske yöntemi:

Selülite Karşı Kil maskesi

Bir kasenin içine aktardan alacağınız bir paket toz kili boşaltın. İçine 10 damla limon suyu ile 2 çorba kaşığı toz tarçın ekleyip karıştırın. Bu karışımı selülitli bölgeye sürün ve marketten alacağınız streç film ile selülitli bölgeyi sararak yarım saat bekleyin. Ardından yıkayıp kurulayın. Bu maske hem selülitleri azaltacak hamda bölgede incelme sağlayacaktır.

selulite-karsı-dogal-yontemler

Sirke maskesi

Bir kasenin içine elma yarım çay bardağı elma sirkesi, yarım çay bardağı su, biberiye yağı portakal yağı, limon yağı ekleyin ve karıştırıp selülitli bölgeye sürün. Ardından streç film ile sarın ve yine yarım saat bekleyip yıkayın. Akabinde nemlendirici krem sürün.

Kuru kahve maskesi

Özellikle bacaklardaki selülitleri yok etmekte oldukça etkili olan kahve maskesi için, önce selülitli bölgeye portakal yağı sürün ve fazla yedirmeden hemen üzerine kuru kahveyi dökerek ellerinizle iyice masaj yaparak kahveyi portakal yağının yararı ile iyice selülitli bölgeye yedirin. Ardından yarım saat bekleyip yıkayın.

Yağ maskesi

Bir kasenin içine eşit oranda lavanta yağı, zeytinyağı, biberiye yağı, portakal yağı, limon yağı, ardıç yağı, kayısı sürüp karıştırın ve masaj yaptıktan sonra üzerini streç film ile sarın. Yarım saat bekledikten sonra yıkayın.

Çağla Şikel’in kekik ve biberiye karışımı

On damla, biberiye yağı, 5 damla kekik yağı, 5 damla portakal yağı bir kapta iyice karıştıralım. İpek bir kese ile bacaklarımıza masaj yapalım, daha sonra streç film ile saralım. Yarım saat sonra yıkayalım. Düzenli yürüyüş ile formumuzu korumaya çalışalım.

Düzenli yaptığınız takdirde bu tür maskelerin selülitlerinizi yok etmekte oldukça etkili olduğunu göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.