KadincaSayfa.Com

Selfie Makyajı

Selfie Makyajı

Doğal selfie makyajı nasıl yapılır?

Sade makyajınızı yapmak için öncelikli olarak cildinizi pürüzsüz hale getirmeniz gerekiyor.Bunun için eğer cildimizde bir problem varsa yoğun bir fondöten uygulaması yapacağız, eğer doğal bir cildiniz varsa problem yoksa pürüzsüzse likit daha doğal bir föndetenle cildi kapatıyoruz öncelikle. Daha sonra üzerine uygun bir pudra uygulaması yapıyoruz, daha sonra göz kapağımıza acık renk bir far uygulaması yapıyoruz. Far uygulamasından sonra bir kalem uygulaması yapıyoruz kirpik diplerine ve bol bir rimelleme ilede göz makyajımızı tamamlıyoruz. Daha sonra yanaklarımıza doğal bir allık uygulaması yapıyoruz ve dudak makyajına geçtiğiniz zaman ise eğer dudaklarımızın ön planda olmasını istiyorsak biraz sedefli bir ruju tercih edeceğiz ama doğal bir makyaj olduğu içinde acık renkleri tercih edeceğiz. Eğer geri planda kalmasını istiyorsak dudağımızın daha mat ve s0lf renkleri tercih edebiliriz. Ve böylelikle de doğal selfie makyajımızı tamamlamış oluruz.

Selfie makyajı yaparken nelere dikkat edelim?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Selfie makyajı yaparken ilk dikkat etmemiz gereken unsur, cildimizin pürüzsüz olması gerekiyor. Pürüzsüz bir çiltle fotoğraflarda daha güzel çıkarız. Makyaj yapmaya başldığımız zaman pürüzsüz bir cildimiz yoksa, bu aşamada muhakkak birazcık daha koyu kıvamlı bir fondöten tercih edelim. Sorunsuz bir cildimiz varsa daha likit, soft bir fondötenle yüz makyajınızı başlayabilirsiniz.

Fondöteni sürdükten sonra, pudra uygulaması yapmalıyız zira fondöten biraz yağlı bir ürün olduğu için cildinizde parlamalar yapabilir. Bu parlamalar çektiğiniz selfie fotoğrafta patlama olmasına neden olur hiç istemezsiniz böyle bir resmi emin olun. Patlamalar yaşamak istemiyorsanız, mutlaka pudra uygulaması yapmalısınız, böylece parlamayı önlemiş olursunuz.

Pudrayı cildinize uyguladıktan sonra göz makyajınıza geçin, göz makyajı için yine açık renk far kullanın. Göz kapagınıza far uygulaması yaptıktan sonra bakışlarınızı derinleştirmek için bu aşamada önerimiz kirpik diplerine kalem sürün veya eyeliner uygulayın ama mutlaka bakışlarınızı derinleştirin. Eğer Eyeliner kullanacaksanız, daha sert bir ifade olacağını bilmelisiniz, burada tercihi size bırakıyoruz. Nasıl bir ifade yapmak istiyorsanız onu uygulayın. Rimel uygulamasında biraz daha titiz olmalısınız, eğer gözlerinizin güzel ve etkili olmasını istiyorsanız, rimeli çok güzel sürmelisiniz. Yanaklarınıza yumuşak renk allık renkleri seçmelisiniz, şeftali veya pembe çok uygun olacaktır. Son dokunuş dudaklarınıza olacak, eğer dolgun bir dudak görüntüsü olmasını istiyorsanız bu aşamada size sedefli ruj öneririz. Ama ben dudaklarımın ön plana çıkmasını istemiyorum diyorsanız acık renk tonları ve mat rujları tercih etmenizi öneririz.

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica