KadincaSayfa.Com

Savunma Diyeti

Savunma Diyeti

Savunma Diyeti daha çok sağlık nedenleri ile sorun yaşayan kişiler uygulamalıdırlar, çünkü bu diyet 3 günde 3-4 kilo vermeyi vaat eden bir şok diyettir. Bu diyetin mantığı, üç gün boyunca karbonhidrattan uzak durup, bu süre zarfında protein ağırlıklı beslenmektir. Bu diyet, bir çok sağlık sorunlarına neden olabilir, diş çürümesi, saç dökülmesi gibi istenmeyen nedenlere yol açabilir.
Uzmanların pek önermediği bu diyeti, sık tekrarlanmamalı, herhangi bir sağlık problemi olan kişiler kesinlikle uzak durmalıdır.

savunma diyeti

Diyetisyenler tarafından, pek tercih edilmeyen, yüksek protein ve düşük kalori, bol su içeren bu diyeti tekrar tekrar uygulamayınız. Herhangi bir diyete başlamadan önce sağlık taraması yapılması gerekiyor, doktorunuzun size önerdiği diyet şeklini belirleyip ancak o şekilde kilo dengesi sağlamaya çalışalım.
Şok diyetten uzak durması gereken kişiler: Hamileler, kronik rahatsızlığı yaşayan kişiler, çocuklar ve ergenlik çağındaki gençler, kalp ve damar hastalığı olanlar, emziren anneler.
Şok diyet yapan kişilerin dikkat etmedi gereken konular: Alınan gıdaların kalori değeri düşük olduğu için, ağır sporlardan kaçınmalıdırlar. En fazla yarım saat hafif tempoda yürüyüş yapılmalıdır. Protein ağırlıklı beslenildiği için sindirimde sorunlar yaşanabilir, bu yüzden günde 2-3 kilo su tüketilmesi gerekiyor. Çay, bitki çayı ve kahve tüketimi şekersiz olmalıdır.Bu diyet, tekrarı için 3 ay geçmeden asla tekrar yapmayınız.

Bu diyet egzersizlerle hızlı kilo kaybına neden olabiliyor. Diyeti uygularken, açlık dayanılmaz hale gelirse, ananas atıştırabiliriz.

savunma-diyeti

Savunma diyetinin, 1. günü:

Sabah:1 tane elma, 1 kâse yoğurt.

Öğle: salata ve ızgara tavuk

savunma-diyeti.jpg-1-300x163

.
Akşam: sebze tabağı, mevsimine göre istediğiniz sebzelerden, az zeytinyağında kızartıp, üzerine az yağlı peynir rende yaparak tüketebilirsiniz.
Bu diyette günlük menü diyet süresince aynıdır. Öğlen menüsünde, tavuk yerine balık, yapabilirsiniz.
Savunma diyeti, üç gün boyunca yüksek protein ve düşük kalori menü dikkate alınarak uygulanacaktır. Ara ögünlerde ananas ve 1 bütün ceviz tüketilebilir.

DİKKAT! Doktorunuza danışmadan yüksek protein ve düşük kalori olan Savunma diyetine başlamayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica