KadincaSayfa.Com

Saç Dökülmesini Önleyen Kaşları Çoğaltan Sihirli Yağ

Saç Dökülmesini Önleyen Kaşları Çoğaltan Sihirli Yağ

Yaşlanma kaçınılmaz olarak saç dökülmesine neden olur, ve kişiyi rahatsız eden sinir bozucu bir konudur. Ayrıca, genetik oluşu ise saç dökülmesini kaçınılmaz hale getirir, bu da özgüven kaybına ve mutsuzluğa yol açar.

Dökülmeye karşı satılan çeşitli markaların çoğunluğunda kimyasal bileşenler olduğu gibi genellikle işe yaramazlar, bununla birlikte inanılmaz fiyatlara satışa sunulurlar, ve maalesef ki görünüşe göre hiçbiri vaat edilen etkileri sağlamıyor. Ayrıca, yan etkilere neden olan kimyasallara ve vücuda zarar verirler.

Yine de, çok sayıda insan kaşlarını ve kirpiklerini kalın ve çekici bir hale getirmek için farklı ürünler deniyor ancak etkili bir çözüm bulamıyorlar.

Öte yandan, hint yağı sayısız sağlık yararları sağlayan güçlü bir eski tedavi yöntemidir. Güçlü bir antifungal, E vitamini, protein ve minerallerin zengin bir kaynağıdır, güçlü antibakteriyel özellikleri vardır, anti-inflamatuar etkiye sahiptir ve omega-9 yağ asitleri bakımından zengindir.

Başarıyla tedavi ettiği için ayrıca çeşitli sağlık yararları da sağlar:

  • Güneş yanığı
  • menstrüel krampları
  • Akne, sivilceler ve cilt sorunları
  • Baş ağrısı
  • Deri enfeksiyonları
  • Gastrointestinal problemler
  • Solucanlar
  • Kepek ve saç derisinin mikrobik enfeksiyonları

Gerçekte, saç ve cilt problemlerinde en iyi doğal ilaçlardan biridir.

Bu yağ, saçları ve folikülleri besleyen ve kilitler, kaşlar ve kirpiklerinizin büyümesini artıran omega-9 yağ asitlerinden zengindir. Saçları gençleştiren doymamış yağların trigliseritleri, mantarları, küfleri ve enfeksiyonları önleyen ve tedavi eden risinoleik asit bol miktarda bulunur.

David William’a göre, hint yağı lenf akışına da yardımcı oluyor. İddia eder: “Lenf akışını artırabilecek hiçbir ilaç yok, ancak hintyağının topikal uygulanması bunu başarabilir.”

Ayrıca kirpikleri uzatmada da en etkili yöntem olduğunu söylemekte fayda var ancak hint yağını alırken çok dikkatli olmalısınız piyasada çok fazla sahte ürün dolaşıyor, bunu anlamanın en etkili yolu yağın kendine özgü bir kokusu vardır. Piyasadaki yağların neredeyse tamamındaki hint yağlarında kokuya rastlayamazsınız, ayrıca fiyatı yaklaşık olarak 50 tl civarındadır. Bu nedenle kesinlikle bildiğiniz yerden alış veriş yapmanızda fayda var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.