KadincaSayfa.Com

Pon Pon Paspas Modeli

Pon Pon Paspas Modeli

Biz kadınlar, evimizin kapısında bulunan paspasın bile güzel olmasını isteriz, ilk görünüm önemlidir. Çünkü misafir geldiği zaman onu ilk karşılayan,kapıdaki paspaslarımızdır. El işi seven bayanların çok beğeneceğini umduğumuz bir modellerle sizlerleyiz. Evimizin hemen hemen her yerinde kullanabileceğiniz bu güzel paspası hiç zorlanmadan yapabileceksiniz. Paspaslar evimizin her yerine, dekoratif amaçlı kullanabiliriz. Papasların yapımı kalın iplerle yapılır, en çok yakışan sakallı iplerdir. Özellikle de kış mevsiminde tercih nedenidir, çünkü zeminin soğukluğunu geçirmeme özelliği olduğu için. Sizler için çok güzel galeri hazırladık, hazırladığımız galeride, banyo, mutfak oturma odası ve çocuk odası için yapabileceğiniz çok güzel modelleri seçtik.
El işi bilen bayanlar için, sizlere sunduğumuz modeller hiç zorlanmadan yapabilecekleri modeller, paspas modellerinin çoğu tığ ile yapılan modeller, kalın ip kullanıldığı için çabuk üreyen modeller bir çoğu. Dantel yapan kişi, rahatlıkla bu modelleri yapabilecektir, şiş ile yapılan modeller biraz daha zor gelebilir sizlere, çünkü şiş üzerinde olan ilmekler, model büyüdükce ağırlaşacağı için yapımı biraz zor olabilir. Ama motif motif örerek birleşen bir model hem daha zevki olacaktır, hem de hiç zorlanmadan bitireceksinizdir paspası. Eğer sizde evinize dekoratif bir şıklık katmak istiyorsanız, verdiğimiz modellerden bir tane seçip yapınız. Galerimizi inceledikten sonra, soru ve görüşleriniz bizlerle paylaşırsanız seviniriz, sizlerin öneri ve görüşleriniz bizler için çok önemli ve değerlidir!

Pon Pon Paspasın Yapılışı

ilk olarak iki tane karton kalıp kesilerek (içi boş daire) ile işe başlayalım.
Daha sonra kartonun etrafı iple dolayalım, ipin sıkı dolanması gerekir.
İp tek sıra değil üst üste 3-4 sıra dolanmalıdır.
Bir çift ip (başlangıç ve bitiş ipi uzun bırakılmalıdır)İpler sarıldıktan sonra iki kartonun arası kesilir ve ayrılır.
Keserken önemli olan ve dikkat edilmesi gereken konu sadece dış sargının kesilmesi iç sargının bırakılmasıdır.
Kartonlar daha sonra dışarı doğru sıyrılarak alınır.
İplerin uzunluğu aynı olacak ve pom pom daire şeklini oluşturacak biçimde etrafı temizlenir(uzun ipler kesilir).
Pompomunuz hazır.Ponponları bir birine ekleyerek bitirelim.

Pon Pon Paspas Anlatımı Yapılışı Nasıl Yapılır Modeli


Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.