KadincaSayfa.Com

Özgün Tasarım Koltuk Dizaynları

Özgün Tasarım Koltuk Dizaynları

Alışılagelmiş koltuk modellerinden sıkılanlar için sitemizde farklı ve modern  dizaynların bir araya geldiği ve iç mekanda tek başına ilgiyi üzerine toplayabilecek kadar özgün tasarımlar hazırladık.  Eğer, ev dekorasyonunuz da ufak bir değişiklik yapmak istiyorsanız mutlaka dekoratif ve özgün bir mobilya tercihi yapmanızı öneririm.

Berjer koltuk seçerken nelere dikkat edelim?

Berjer koltuk seçerken evimizin aydınlık bir köşe seçmeye dikkat etmeliyiz. Bu koltukları koyduğumuz bölümler genellikle hoş sohbet edeceğimiz bir bölümü olacaktır evin dolayısı ile rahatlık çok ön plandadır. Ve normalde kullandığımız doku, çizgi, renk varsa bunun kontrastını vermek berjer koltukta kullanabilirsiniz. Böylece odak noktası haline gelir salonumuzda, gene salonumuzla metre karesi ile bağlantılı olarak orantılıdır berjer koltuklar. Örneğin küçük bir salonunuz varsa, geniş kolcaklı veya yüksek bir berjer değilde daha küçük berjer modellerine kullanabilirsiniz. Berjerlerin tam ortasına küçük bir masa, küçük bir fiskos masası da koyabilirsiniz küçük salonunuza, mekanınıza uyum sağlaması için bu oran ve orantıya dikkat etmek gerekmektedir. Aynı zamanda tarza uygunluğunu da belirlemek içinde seçtiğiniz kumaşın dokusu da önemlidir. Bu da kadife doku seçebilirsiniz modern tarzda veya çok çanlı renkler seçebilirsiniz nötr renklerin yanında. Böylelikle salonunuzda odak noktası yaratmış olursunuz, tabi ki rahatlığı ön planda tutarak.

Küçük salonları nasıl daha geniş gösteririz?

Küçük mekanlari büyük göstermek için orada koyu renklerden ziyade acık renkler kullanmanız sizin lehinize olacaktır. Aynı zamanda yine küçük salonunuza orantılı bir şekilde bir koltuk takımı seçmeniz ve buna bir büfe veya zigon gibi ek uzantı mobilya parçalarını hepsini bir yerde kullanmanız sizin lehinize olacaktır yine. Mesela büyük çerçeveler yerine küçük küçük bir arada olan çerçeveleri ahenkli bir şekilde kullanabilirsiniz. Onun dışında aynalar yaşam alanlarını daha geniş göstereceği için ayna kullanabilirsiniz. Aynı zamanda koltuk minderlerinin büyük ve hacimli koltuklar yerine küçük hacimli ve natürel renkler de mobilyalar tercih etmelisiniz.

Ama unutmamanız gereken ufak bir ayrıntıya dikkat! Özgün tasarımları seçerken iç mekanda kullandığınız renklerin zıttı mobilya seçimleri yaparak mekanda kontrast yaratın.  Böylece ilgiyi seçmiş olduğunuz özgün tasarım mobilya üzerine çekebilirsiniz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.