KadincaSayfa.Com

Ön Kapınız Eviniz Hakkında Ne Söylüyor?

Ön Kapınız Eviniz Hakkında Ne Söylüyor?

 

Ön kapınızın rengi şüphesiz ki evinizin genel görümünü ve eve girmeden önceki çağrışımın değişimini bir hayli arttırıyor. Hatta evin dışarıdan komple değişimine maddi olarak hazır olmasanız bile evinizin dış görünümünü biraz da olsa değiştirmenize yardımcı olacak bir çözüm. Oldukça ucuz olduğunu da söylememize gerek yok sanırım. Evinizin ön kapısı , evinizin önünden geçen her yabancıya birşeyler fısıldar. Siz bunları duymasanız bile her geçen yabancı evinizin ön kapısına bakar ve beyinleri de kapının rengine göre çağrışım yapar.

Eğer hala evinizdeki kapı ilk aldığınız halinde duruyorsa, büyük ihtimalle siz her o kapıdan geçişinizde “değiştir beni” diye bağırıyordur ve siz bunu duyamayacak kadar umursamaz olmuşsunuzdur. Evinizin ön kapısı, evinizdeki iç yapının ön kişiliği gibidir. Gelen ziyaretçi nasıl bir eve gireceğini bilmeli. Evinize gelenleri daha girmeden hoş hissettirmek yerine niçin orda burda “evim dışardan normal ama içerden saray gibidir” cümlesini kullanasınız ki?

İşte sizin için hazırladığımız kapı renkleri ve yaptığı çağrışımların listesi.

1.KIRMIZI

Kırmızı, sadakat ve düşkünlüğün rengidir. Kırmızı kapılı bir ev ailenin tatillerde biraraya geldiği, yaz tatillerinin beklenti haline geldiğini gösterir. Asla utangaç değildir, tam tersine, kırmızı kapılı bir ev arsız bir şekilde samimidir ve stilini ne olursa olsun, her ev için oldukça belirgin bir odak noktasıdır. Yoldan geçenlere adeta “ben burdayım ve samimiyim. beni ziyarete gel” çağrısında bulunur.

2.SİYAH

Siyah bir ön kapı, abartısız bir biçimde cesur bir kapıdır. Bu kapı rengi şüphesiz ki güzel bir ikilem oluşturur. Siyah bir kapı düşününce aslında aklımıza ilk önce “sert” kelimesi gelir. Ve hiçbirimiz onun samimi ve davetkar olduğunu düşünemeyiz. Ama aslında tam tersidir. Siyah kapılı bir ev, bize tarih ve geleneğin sevgisini gösterir. Bize bunu gösterme yolu ise cesur ustalığı ve özgünlüğü ile oluşur.

3.KOYU TURUNCU

Sıcak ve nostaljik olan bu kapı rengi, bize evde olmanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu hissettirir. Tıpkı sıcak bir şömine ve masadaki yemekler gibi, bu kapı rengi tamamiyle aile ve rahatlık ile alakalıdır. Dışardan geçen insanlara “bu evde çok huzurlu ve birbirini seven bir aile ortamı var” diye bağırır.

4.MAVİ

Mavi bir ön kapı, biz ne zaman eve gelirsek gelelim bizi sıcak bir gülümsemeyle karşılayan kapıdır. Bize denizlerin geçici-kalıcılığını anımsatır. Gelen ziyaretçilerin yüzünde belli belirgin bir tebessüme neden olur. Çünkü her gelene ” tekrar geldiğinde sana yine aynı sıcak karşılamayı yapacağım” diye fısıldar.

5.TAHTA

Tahta bir ön kapı “bu ev sade ve gösterişsiz” diye bağırır.  Gelen ziyaretçilerin veya kapınızın önünden geçen yabancıların zihinlerinde pek yer edecek bir kapı türü değildir. Ancak içeri girerken bir nebze de olsa insanlara evinizin rahat edebilecekleri bir yer olduğunu aşılar. Kulübe veya kabin stili evler için bu yakışıklı tahta kapı adeta uyumlu bir çift gibidir.

6.BEYAZ

Beyaz bir ön kapı evinizin oldukça basit şekilde kurulduğunu ve kolay yaşam için oluşturulduğunu gösterir. Eğer kurulumu basit bir eviniz varsa ve beklenti artırmak istemiyorsanız beyaz kapı seçimleriniz arasında olabilir.

7.CAM

Kapılarda cam seçimi son zamanlarda oldukça şık ve göze çarpıcı olmaya başlamıştır. Cam bir kapı ziyaretçilere veya önünden geçenlere “saklayacak hiçbir şeyim yok” mesajını verir. Eğer evinizde herşeyin yerli yerinde olduğunu düşünüyorsanız cam kapı sizin tercihiniz olmalı.

8. YEŞİL

Yeşil renk bir kapı , diğer kapı renklerinin arasında adeta bir elmas gibidir. Yaygın bir seçim olmasa da, yeşil bir kapı özgüveni ve sıradışı stili yansıtır. Orta yüzyılın modern evleri ve güncel evler arasında oldukça popülerdir. Yeşil kapılı bir ev, her zaman dışarıdaki doğayı ve samimiyeti evin içine taşır.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.