KadincaSayfa.Com

Modern Salon Aydınlatma Modelleri

Modern Salon Aydınlatma Modelleri

Salonlarımızın baş taçlarından biriside iyi seçilmiş aydınlatma araçlarıdır, öyle ki odamızın havasını bir anda değiştirebilirler öyle değil mi, sıradan bir aydınlatma odamızı kötü gösterebileceği gibi iyi seçilmiş bir aydınlatmayla da havayı tamamen değiştirmek elimizde, ister abajur şeklinde ister tavana monte edilmiş olsunlar ama illaki odamızın dilinden anlayacak tarzdan olsunlar..

Salonumuz için nasıl bir avize alalım?

Evimiz için sarkık seçerken bu ister avize olsun ister se modern tarzda bir sarkık olsun belirleyeceğimiz bir iki tane kriter var. Bunlardan bir tanesi tavan yüksekliği tabi ki eğer yüksekliği ki Türkiye’deki bir çok evin yüksekli 2 60 maksimumum 2 80 civarındadır böyle bir yükseklik şüphesiz çok uzun çok gösterişli sarkıklı avizeer seçerseniz alanı çok basık ve dar gösterecektir. Bu nedenle ürün tercihinizi tavan yüksekliğinizi baz alarak yapmalısınız. Ve sizin sececeğiniz ürününde ne kadar bir yer kaplayacağını hesaplamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra tabi ki kullanacağınız mobilyaların tarzı çok önemli eğer spor bir tarz salon dekoru hazırlıyorsanız burada bu sarkık avize çok klasik durucaktır. Bu noktada daha moderne yakın bir sarkık tarzı bir şey seçmeniz daha uygun olacaktır. Yada içinde biraz daha ahşabın olduğu bir ürün seçmeniz sizin dekorasyonunuza daha tamamlayıcı bir ürün olarak karşınıza çıkacaktır.

Evin tarzına uygun aydınlatma nasıl olmalı?

Aydınlatmaları seçerken öncelikle evimizin tarzının ne olduğuna nasıl bir çizgi çizmek istediğimiz hakkında bir karar vermemiz gerekiyor. Eğer evimiz modernse ve bu modernliği daha da devam ettirmek aydınlatma ilede tamamlamak istiyorsak eğer modern aydınlatma evimiz klasik biz yine klasik devam etmek istiyorsak klasik aydınlatma seçebiliriz. Ama bunun dışında ki tarzlarda da tamamıyla olmaz yada sıra dışı durur ya da güzel olmaz diye değerlendirme yoktur. Herkesin biraz dekorasyonla beklentilerini ve zevklerini uygun olarak değişebilir. Örneğin klasik bir evde modern bir aydınlatma aygıtları kullanabilirsiniz yada modern bir evde aydınlatma aygıtları kullanabilirsiniz. Bu tamamıyla sizin seçmiş olduğunuz modern yada klasik tarzın nereye kadar devam ettirmek istediğinize bağlı.

Bakalım bizim salonlarımız için uygun olan bir modelimiz var mı!..GALERİ İÇİN FOTOĞRAFLARA TIKLAYIN

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.