KadincaSayfa.Com

Minimal Mutfak Modelleri

Minimal Mutfak Modelleri

Minimal;  açık renk, sade ve modern dekorasyon stili bildiğiniz gibi. Mutfaklarda da minimal stil ön planda aslında. Özellikle yeni nesil klasiği fazla tercih etmiyor. Oldukça işlevsel ve kullanım rahatlığı sunuyor minimal mutfaklar.

Rahat kullanım için mutfak dolapları hangi özellikleri taşımalı?

Öncelikle kendi boyumuza veya kendi fiziğimize uygun yükseklikte dolapları kendi özel marangozumuza veya imalatçılara veyahut hazır mutfakçılara mutlaka belimizden standarda zaten 90 cm ama standarları kendimiz belirleyebileceğimizi bilmeliyiz. Bunu lütfen unutmayın, çünkü siz o mutfakta ömrünüzü geçireceksiniz o yüzden sizim ölülerinize uyan dolaplar yaptırmaya özen gösteriniz. Eğer standart bir dolap yaptırırsanız diyelim ki uzun boylusunuz sürekli eğilerek iş yapmak zorunda kalacaksınız buda sizin zaman içinde bel sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Bu nedenle bu konuyu önem vermeli ve kendi vücut yapınızı göz önüne alarak yaptırın mutfak dolaplarınızı.

Mutfak dolaplarını daha verimli kullanmak için nelere dikkat etmeliyiz?

Mutfağınıza girdiniz, tabak nerede? bardak nerede diye düşünüyorsunuz çünkü bulamıyorsunuz veya unuttunuz. Evin hanımı yerine evin beyi yemek hazırlıyorsa iş daha vahim hal alır. Neyin nerede olduğunu bulmak için bir sürü kapak açaçak, gelin biz kapaklarını camdan yapalım. Böylece neyin nerede olduğunu çok daha rahat bulabilirsiniz. Diyelim ki tezgahın altında tencerelerimiz var, niye? Çünkü üst tarafa koyduğumuz zaman onları almakta zorlanırız. Ama tencereleri dolap kapakları içerisine daha çok geniş çekmeceler içerisine koyalım, böylece yan yana bir sürü tencereyi de koyabilecek yer elde etmiş olursunuz. Bu cekmece yükseklikleri aşağı yukarı 30- 35 cm yüksekliğinde olabilir.

Evet bugünde anlaşıldığı gibi minimal mutfak modelleri araştırdım sizler için.
Daima yaşayan mutfaklar için, minimal tarz mutfak dizayn ederek, her zaman dinamik ve yaşayan bir mekan oluşturabilirsiniz…

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.