KadincaSayfa.Com

Kına Saç Modelleri

Kına Saç Modelleri

Merhabalar bugün Kına Saç Modellerini sizlere tanıtacağız. Hangi Kına Saç Modellerini tercih etmeliyiz? Kına saç modellerimizde genel olarak, dalgalı saçları, daha yumuşak bir şekilde enseye doğru inen saçları tercih edebiliriz. Veya düz acık, biraz daha hacimli dalgalı bir tercih edebiliriz, bunun yanı sıra eğer istersek düz klasik bir topuz tepede, ensede, yanda istediğimiz her hangi bir yerde klasik balon bir topuz yapabiliriz. Ön figürünü ön istediğimiz gibi oynayabiliriz, aksesuarlarla zenginleştirilmiş kına modelleri yapılabilir. Kına modeli hazırlanıldıktan sonra kına çok hareketli geçeceğinden dolayı bozulmaması için sert bir sprey kullanılmamalıdır.

Kına için dalgalı saç nasıl yapılır?

Kına için dalgalı saç nasıl olmalı? Kına için dalgalı saç nasıl yapılır hacim verilir? Dalgalı saç modeli yapmadan önce, yapacağımız en önemli şey, sacı düzleştirmek. Daha sonra saçları bölümlere ayırıp maşaya saralım, saça bükle havası verelim maşa ile. Bütün ayırdığımız tutamlara aynı işlemi uygulayalım, sacın ön tarafını istediğimiz yöne yatıralım ve diğer saçtan ön saçı ayırarak arkaya doğru maşa ile şekil verelim. Maşalama işlemi bitince avucumuza saç şekillendirici alıp saç uçlarına sürelim. Son olarak sacın tepesine krepe yapalım hafif. Dalgalı saç modelimiz hazır.

Kına için dağınık topuz nasıl yapılır?

Bu modelde öncelikle saç maşalanır, bükleli duruma getirilir, daha sonra ilk yapacağımız şey sacı ayıralım ve kıvrımları belirleyelim, dağınık topuzda ön saçlar serbest kalacaktır bunları düşünerek ayırmalısınız saçınızı. Yapacağımız 2. işlem tepenizde krepe yapalım saçımızda atacağımız krepelere dikkat etmeliyiz saçımız maşa ile dalgalaı olduğu için krepe yaparken dalgaları bozmamaya çalışmalıyız. Bu yüzden saçımızın en dibine küçük küçük hareketlerle atarak saçımıza ayrı bir doku kazandıralım. Krepe işimiz bittikten sonra çok sert olmayan bir saç spreyi ile krepeleri sabitliyoruz. Daha sonra sacı çok sert olmayan tarak darbeleri ile saçımızı düzeltelim, daha sonra roka ve filkete yardımı ile saçımızı çok sıkı olmayacak bir şekilde toplayalım. Yanlarda ki tutamları elimizle dalgalarını açarak yine arka topuza doğru götürüp tutturalım. son olarak saç spreyi ile bükleleri sabitleyelim.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.