KadincaSayfa.Com

Kilo Vermeyi Yavaşlatan Yanlışlar

Kilo Vermeyi Yavaşlatan Yanlışlar

Kilo vermeyi yavaşlatan yanlışlar her yerdeler! Hepimiz kısa bir zaman içerisinde ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyoruz. Kimi zaman sağlık sebepleri kimi zaman estetik sebepler için kilo vermek oldukça önemli, hele de kadınlar için. Ancak bu süreçte bilgi sahibi olmadığımız zaman o kadar çok hata ve yapıyoruz ki. Bu yanlışlar kilo vermemizi engelliyor ve bizi sürekli başa döndürüyor gibi. Şimdi bir bakalım öğrenelim, bunlar nelerdir?

1. Eğer suyu yeterince içmiyorsanız, o zaman kilo vermeniz yavaşlar: Su içmek bile başlı başına bir kalori yakma işidir. Eğer ki vücudunuzu susuz bırakırsanız, onun birçok işi yapmasını engellemiş olursunuz. Sıvısız kalan vücut ise kalori yakmayı bırakır. Ayrıca, suyu soğuk tüketmek oldukça önemlidir çünkü soğuk içilen suyu ısıtmak için uğraş veren vücut, bu süre içerisinde de kalori yakar.
2. D vitamini eksikliği önümüzdeki büyük engel olabilir: D vitamini eksikliğiniz kilo vermenizi yavaşlatıyor olabilir. Ancak D vitaminiyle ilgili şunu biliyoruz ki D vitaminini yiyeceklerden ziyade güneşten alıyoruz. Eğer ki kış dönemindeysek, yeterince güneşe maruz kalmıyor ve kapalı mekânlarda spor yapıyorsak o zaman D vitamini desteğine ihtiyaç duyuyor olabiliriz. Bunun için alınacak en güzel önlem, havaların güneşli olduğu zamanlarda spor yapma fırsatlarını hemen açık mekânlara çevirmektir.
3. Gece yemekleri aslında sizin düşmanınız: Kilo vermeyi yavaşlatan yanlışlardan belki de en önemlisi gece yenilen yemeklerdir. Evet, gece yemek yemek hem çok keyifli hem de bir o kadar zararlı. Uzmanların önerilerine göre akşam yedi veya sekizden sonra yemek yememek vücudunuzun dinlenmesi için oldukça önem taşıyor. Uzmanlar, öğünlerin sıklıkla ama az olması gerektiğini vurgularken aynı zamanda vücudun belirli bir süre dinlenmesi gerektiğini de vurguluyorlar. Bu yüzden geceleri buzdolabı, yasak!
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen Resimlerin üzerine tıklayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.