KadincaSayfa.Com

Karındaki Yağlanmayı Yok Eden 5 Muhteşem Karışım

Karındaki Yağlanmayı Yok Eden 5 Muhteşem Karışım

Karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak oldukça zorlayıcı ve can sıkıcı olabilir. Ancak doğru egzersizler ve düşük kalorili doğru içeceklerle hiç de sandığınız kadar zor değil. Aynı sayı sayar gibi kolay bir şekilde karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulabilirsiniz. Hadi başlayalım ve bir ve iki ve üç!

İlk Olarak Düşük Kalorili İçeceğimizle Başlıyoruz

İlk malzememiz salatalık. Salatalık A vitamini, C vitamini ve lif içerir. Salatalığın %96’sı su olduğu için diyet dostu bir yiyecektir. Hem ihtiyacınız olan enerjiyi verecektir hem de susuzluğunuzu giderecek.
İkinci ekleyeceğimiz malzememiz limon. Tam olarak dört adet. Limonun içindeki asidik içerik sindiriminizi düzenlemeye yardımcı olacak ve bağırsaklarınızın daha düzgün çalışmasına yardımcı olacaktır.
Üçüncü içeriğimiz ise 10 adet nane yaprağı. Nane yaprakları sayesinde vücudunuz besinleri daha kolay sindirecek ve sindirim yollarınızdaki kasları rahatlatmaya yardımcı olacaktır.
Son malzememiz ise zencefil. Zencefil vücudunuzun ısısını arttırır. Bir diğer değişle ateşinizin çıkmasına sebep olur. Böylece metabolizma hızınız artar ve kalori yakış hızınız artar.

Karın bölgesindeki yağa elveda diyin!

Hazırlanışı

İlk önce salatalıkları ve limonlardan birini ince ince doğruyoruz ve ardından blendera atıyoruz. Kalan limonların suyunu sıkarak ve geri kalan malzemeleri onun içine ekleyerek iki litrelik su ile beraber blendera koyuyoruz. Tüm malzemelerin tamamen karıştığından emin olana kadar blender çalışıyor ve ardından karışım 6 saat kadar buzdolabında bekliyor.

Karın Bölgesindeki Yağlanma İçin Egzersizler

Ne yazık ki sadece mekik çekmek karın bölgenizdeki yağdan kurtulmak için yeterli olmayacaktır. Eğer ki yağdan kurtulmak istiyorsanız yaptığınız egzersizin yoğunluğu ve hızı zamanla artış göstermek zorunda. Bu yöntemi uygulayarak yakacağınız kaloriyi %50 oranında arttırabilirsiniz. Doğada veya koşu bandında koşmayı planladığınızı düşünelim. İlk 5 – 10 dakika yürüyün. Sonra hafif tempoda koşuya başlayın ve 5 – 10 dakika kadar bunu da sürdürün. Kalbiniz esas koşuya hazır hale geldiğinde de istediğiniz hızda koşmaya başlayın ve bitirmeden önce gücünüzün son damlasına kadar hızlı koşmayı unutmayın.


Kürek Çekme
Kürek çekme egzersizi yaptığınız makineleri hiç denediniz mi? Veya bizden daha şanslıysanız bir göle veya gölete erişiminiz ve kanonuz vardır. Kürek çekmek karın bölgesindeki yağları ortadan kaldırmak için birebirdir. Hem kol kaslarınız, hem bacaklarınız, omuzlarınız kısaca vücudunuzun çok büyük bir bölümü çalışacak ve kısa sürede forma girmenizin önündeki engelleri yıkmış olacaksınız. Spor salonlarında kürek çekme makinelerini kullanacaksanız, 20 saniye çalışın 10 saniye dinlenin. 8 set uygulayın ve her set diğerinden daha hızlı olsun. Tekrar bu makineye oturduğunuzda set sayısını ve saniyede çektiğiniz kürek sayısını arttırmaya gayret edin. Değişime kısa süre içerisinde kendiniz bile inanamayacaksınız.

Bosu Topu ile Plank Egzersizi

Uzmanlar karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulmanın en etkili yollarından birini Bosu topu üzerinde plank pozisyonunda kalmak olduğunu söylüyor. Plank bildiğiniz üzere karın kaslarını çalıştırır. Asıl önemli olan bu topun üzerinde dengede kalarak plank yapabilmek üst gövdeniz ve üst bacaklarınızı büyük ölçüde geliştirebilmenizi sağlıyor. Ayrıca metabolizma hızınızı arttıracak ve daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Burpee Egzersizi

Burpee egzersizi düz pozisyonda durarak zıplama ile başlar ve ayaklarınız yere değdiği anda şınav pozisyonu alır, bir şınav çeker ve geri zıplayarak devam ederek gerçekleştirilir. 10 tekrar ile hızlı bir şekilde gerçekleştirildiğinde 30 saniye hızlı koşu kadar kalori yakmanızı sağlar.

Kettle Bell Swing (Girya savuruşu)

Girya savuruşu olarak dilimizde kullanılan kettle bell swing hareketi kalori yakma hızınızı oldukça arttıracak bir egzersizdir. Birçok kas grubunu bir anda kullandığımız bu hareketimiz gerçekleştirmek için Dizlerinizi bütün ve yarı oturur pozisyon alın. Girya adını verdiğimiz ağırlığı iki elle tam göğsünüze dik gelecek şekilde bir kol boyu uzaklıkta dik konumda tutun. Ellerinizi serbest bırakın ve giryanın bacaklarınızın arasından salınarak geçmesine izin verin. Bu şekilde tekrar ederek yorulana kadar her bir savurma diğerinden daha hızlı olmak üzere yorulana kadar devam ettirin.

Eğer bu içeriğimizi beğendiyseniz, yakınlarınızla paylaşmayı unutmayın. Kendi yöntemleriniz mi var, veya bizim önerilerimizi dinlediniz ve görüş mü belirtmek istiyorsunuz? Yorumlar bölümü bunun için var!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.