KadincaSayfa.Com

Kadınca Dekorasyon Önerileri

Kadınca Dekorasyon Önerileri

Merhaba ev dekorasyonu öyle bir yazıya sığacak bir konu değildir, küçük küçük detaylar vererek ilerleyeceğiz konumuzda. Ev dekorasyonun da en önemli yer salon dekorasyonudur, salon dekorasyonu nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir? Öncelikle salonun zeminini düşünmek zorundayız çünkü bu malzeme kolayca değiştirebileceğiniz bir ürün olamayacağı için doğru bir seçim yapmalısınız. Hangi malzemeyi kullanmalıyız zemin dekorasyonu için? Bizim önerimiz parke olacaktır. Çünkü temizlik, ısı yalıtım ve güvenlik gibi nedenlerden ötürü avantajlı bir ürün olacaktır. Parkeye kara kıldınız, ama burada önemli olan duvar renginizin hangi renk olacağıdır, duvar renginizle uyumlu bir renk seçmeniz gerekmektedir. Eğer duvarınız koyu bir renk yapacaksanız parke rengini açık olmasına dikkat edin.

Kadınca Dekorasyon Önerileri

Sıra tavanı nasıl yapacağımız sorusuna. Öncelikle salonunuza kartonpiyer tavan mı, kartonpiyer tavan mı, yoksa spot ışıklar ile aydınlatmanızı sağlayacak asma tavan mı yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Burada yapacağınız tercihiniz salonunuzun dekorasyonunu etkileyecektir, bizim önerimiz burada düz tavan her zaman için çok daha kullanışlı olduğudur. Son trend bu…
Kadınca Dekorasyon Önerileri-

Önemli konuya geldik, duvar dekorasyonu evde en çok göze çarpan alanlardır. Peki hangi renk yapmalıyız duvarlarımızı? Bu önemli ayrıntıya karar verirken zemin ve mobilyalar ile uyumuna dikkat etmeliyiz. Veya tam tersi olmalı, seçtiğiniz duvar rengine uygun zemin ve mobilya seçmemiz gerekmektedir. Bu aşamada size biraz tüyo vereceğiz, açık gri tonları ve tüm zamanların vazgeçilmez rengi olan beyaz ve tonları bu yıl çok moda. Yine trend olan ahşap ve taş duvarları yapabilirsiniz sıra dışı bir dekorasyon tarzı yaratabilirsiniz. Bu arada duvar kağıtları da çok moda bu yıl dilerseniz farklı model ve desen seçenekleri ile duvarlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.
Kadınca Dekorasyon Önerileri-2

Mobilya tercihinizde sizi yansıtan mobilyaları almanızı öneririz ama, tabii bu aşamada moda olan eşyaları da gözden ırak tutmamalısınız. Örneğin son günlerin en moda mobilyası ise tüm duvarı kaplayan televizyon sehpası. Bu sehpalar hem evinizi dolduracak bir görüntü verecektir size hemde göz zevkinizi okşanacaktır.
Kadınca Dekorasyon Önerileri-3

Perde seçiminiz her zaman için, salonunuzda bulunan de mobilyaların bir parçası olarak görmelisiniz. Salonunuz için seçeceğiniz perdenin rengi ve modeli uyguladığını salon dekorasyon fikirleri ile uyumlu olmalı.
Kadınca Dekorasyon Önerileri-4
Zemin dekorasyonu için hangi tipte halı ve kilimi seçmelisiniz? Burada tercihiniz, tüm alanı kaplayan halı yerine sadece sehpanın alt kısmına kullanabilirsiniz.

Kadınca Dekorasyon Önerileri-5
Aydınlatmanın dekorasyonda ki önemi tartışılmaz, aydınlatma sadece ihtiyaç olarak bakılmamalı dekorasyonun bir parçası olarak düşünmelisiniz artık. Daha önceleri sadece tavandan eve yayılan ışık olarak düşünülürdü. Günümüzde şık bir avize veya gece lambaları ile yaptığınız salon dekorasyonuna farklı bir hava katma olasılığınız yüksek. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.
Kadınca Dekorasyon Önerileri-6
Gelelim aksesuarlara, en zevkli kısmıdır bu ev dekorasyonun da tamamen sizin zevkinizi yansıtabileceğiniz alan da dilerseniz kendiniz yapabilirsiniz kullanacağınız aksesuarınızı. Dilerseniz yeşil alan köşesi yaratabilirsiniz şık saksılarla. En iyi yönü de bu konunun onları dönemsel olarak değiştirebilirsiniz farklılıklar yaratabilirsiniz.
Kadınca Dekorasyon Önerileri-7
Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.