KadincaSayfa.Com

Jaluzi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Jaluzi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Jaluzi perdenin avantajları nelerdir?

Jaluzi perdenin avantajları, ışığı normal perdeye nazaran içeriye alıp ve almamamızı bizim karar vermemizdir. Jaluzi çubuk vasıtasıyla kapatıp açyığımız zaman rahatsız etmeyecek şekilde ayarlamamız mümkün. Görünümü normal perdelere nazaran çok daha şıktır, iş yerlerinde kesinlikle Jaluzi perde kullanılmasını öneriyoruz. Tül perde ile kıyaslandığı zaman arasında büyük uçurumlar vardır.Güneşlik veya tül perdeyi çektiğimiz zaman içerinin görüntüsünü yüzde yüz keseriz veya açtığımız zaman komple acarız, ama Jaluzi perde bu şekilde değil. Eğer 3 tane kanadımız varsa eğer ortada ki kanadımızı açabiliriz 2 tarafı kapalı tutarız. Veya güneşin çokluğuna azlığına göre yönünü ayarlamamız mümkün. Bunun yanı sıra Jaluzinin ömrü tül perdeye veya normal güneşliklere göre çok daha uzundur. Yıkama olayında ise tül perdenin zamanla yıprandığını iplerin attığını ve en fazla kullanım süresinin 2-3 yıldır.

Evimize uygun jaluziyi nasıl seçebiliriz?

Evimize uygun jaluziyi seçerken, öncelikle balkondan başlamak istiyoruz, balkon tarafına mikrolu daha kaliteli olmak şartı ile normal düz jaluziyi tercih etmenizi öneririz. Ahşap jaluziyi kullandığınız zaman çok aşırı güneşe maruz kalacağı için ve güneş ve tozdan dolayısıyla kirleneceği için ahşap jaluziyi kesinlikle balkon tarafınıza önermiyoruz. Ahşap jaluzi kullanacağımız taraflar aslında baktığımız zaman salonlarınıza daha çok uygulayabilirsiniz. Tül perde artık tamamen yerini yerini bıraktı ve kesinlikle 50 mm ahşap jaluzi bütün evlere girmiş durumda. Mutfaklara geldiğimiz zaman eğer çok fazla yağlı olacağı için temizliği zor olacağı için ahşap jaluzi önermemekteyiz. Bunun için mikro yani metal normal düz deliksiz jaluzi kullanmanızı öneriyoruz. Yatak odalarımız da ise normal jaluzi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz, çünkü güneşi kırma acısından çok az da olsa güneş gireceği için metal jaluziye yaklaşmanızı biz önermiyoruz. Bu nedenle yatak odalarına jaluzi değilde stor, arkası pvs kaplı olan güneş geçirmez storları öneriyoruz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.