KadincaSayfa.Com

İğneli Epilasyon Yöntemleri

İğneli Epilasyon Yöntemleri

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesinin etkisiyle iğneli epilasyon cihazları da bundan nasibini almış görünüyor. Geçtiğimiz yıllarda tek akım türü olan iğneli epilasyon cihazları kullanılıyordu. Artık lazer epilasyon dışındaki bütün epilasyon yöntemlerinin bir arada bulunduğu cihazlar mevcuttur.

Epilasyon artık çok yaygın olarak kullanılan bir yöntem oldu. Lazer epilasyon yatırmadan önce bir araştırma yapıp hangi yöntemin daha iyi sonuç vereceğini bulmak gereklidir. Epilasyon uygulamalarından en etkili yöntemin iğneli epilasyon olduğu araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Hadi biraz iğneli epilasyon hakkında bilgi sahibi olalım.

iğne-2

 

İğneli Epilasyon Tanımı

iğneli epilasyon neden tercih edilir? Foto epilasyon uygulamalarına müsait olmayan beyaz-sarı kıl rengine sahip kişiler bu işlemi tercih ederler.Elektrik akımı verilmiş bir iğne ile kıl kökünün kalıcı olarak yok edilmesi işlemine iğneli epilasyon denilmektedir. İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi işleminde en etkili olanı iğneli epilasyondur. İğneli epilasyonda üç çeşit yöntem vardır, elektroliz, termoliz, blend

 

Elektroliz Yöntemi

Bu yöntemde akım galvanik akımdır. Kesintisiz fakat zayıf bir akım uygulanır. Elektroliz de akım şiddeti müşterinin ağrıya dayanabilmesine göre ayarlanmalıdır. Kıl kökünde İstenilen tahribatın oluşabilmesi için 30 saniye ile 1 dakika yada daha fazla zamana ihtiyaç vardır. Uygulanan bu yöntemde ağrı az duyulur. Ciltte iz kama riski azdır ve başarı oranı yüksektir. Fakat uygulaması çok zaman aldığı için bunun yerine termoliz ve blend yöntemleri kullanılmaktadır.

lazer-epilasyon2

Termoliz Yöntemi

Bu yöntemde akım yüksek frekanstır. Epilasyon iğnesine gönderilen bu akım

iğneyi ısıtmasa bile yüksek frekanslı elektromanyetik alan su moleküllerinin titreşimine neden olarak ısı meydana getirir. Oluşan bu ısı kıl kökünü kalıcı olarak tahrip eder. Termoliz yöntemi yüksek yada düşük şiddette uygulanabilir.

Akım süresi cihaz tarafından ayarlandığı için müşteri acı hissetmez. Nedeni ise sinir uçlarının bunu beyne iletmesinden daha hızlı olmasıdır. Termoliz yöntemi galvanikten daha hızlı bir yöntemdir. Daha az bir sürede daha çok alanda çalışma fırsatı verir. Ancak dikkatli çalışılmadığında iz kalma olasılığı yüksektir ve elektrolize oranla daha ağrılı bir yöntemdir.

229

Blend Yöntemi

Bu yöntem hem termoliz hem de elektroliz yönteminin birlikte kullanıldığı bir yöntemdir. Epilasyon iğnesine yüksek frekans ve galvanik akım birlikte gelir böylelikle hem acısız hem de hızlı bir uygulama gerçekleşmiş olur.

urun_11

 

İğneli epilasyon iz bırakır mı?

İğneli epilasyon iz bırakma olasılığı yüzde beş oranındadır. İğneli epilasyondan sonra kabarıklık ve kaşıntı gibi sorunlar iki hafta sonra geçer. Eğer geçmezse doktorunuza danışıp size önereceği tedavi şekline yönelmelisiniz. İğneli epilasyon sonrası iz kalmaması için doktorunuzun size onaracağı cilt soyma tekniği kullanarak iyileştirici kremler kullanabilirsiniz.

Lekeler için, evde hazırlayacağınız hücre yenileyici krem

Kullanacağımız Malzemeler

Madecassol Krem, Bepanthen Merhem, Bepanthen Plus Krem bu kremleri birbirleri ile karıştıralım. Bu karışım cildi yeniliyor lekeleri (hafif) yine hafif yanık lekelerini de geçiriyor. hazırlanan bu kremleri sabah akşam kullanabilirsiniz. Bu kremler cildinizi soyacağı için dışarı çıkarken güneş kremi kullanmanız tavsiye edilir. Hazırladığımız bu krem hücre yenilediği gibi kıl köklerini de besleme gibi bir özelliği var, dudak üstüne kullanmamanızı öneririz. Eğer sadece lekeler için kullanmak isterseniz her gece yatmadan önce Madecassol kremide kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.