KadincaSayfa.Com

Hürsan Şömine Tasarımları

Hürsan Şömine Tasarımları

Hürsan Şömine ülkemizde şömine dizaynında en geniş kapsamlı üretim tesislerine sahip. En çok tercih edilen modeli ise asansör cam kapak modeli. Tamamen keyfen tercih edilen şömineler kimin hayali değil ki.

Hangi odalarda şömine kullanılır?

Evimizin her odasında şömine kullanılabiliriz, önemli olan bacanın nereden geçtiğidir. Her şömine ayrı bir baca gerektirir, her odaya tabi ki baca yapılamayacağı için öncelik vereceğimiz odalar olabilir. Bunlar özellikle büyük evlerde hem oturma odaları vardır hem de salonları vardır bu evlerin. Tabii bir de ısının nasıl yayılacağını düşünülmelidir, ısıda düşünüldüğü zaman genellikle alt katlar ilk sıradadır şömine kullanımında. Çocuk odalarında da şömine kullanılabilir ancak çocuğun yaşı da çok önemli şömine kullanımında, eğer çocuğunuzun yaşı küçükse elini şöminenin içine sokma gibi bir risk doğabilir. He ne kadar önünde seramik cam bulunsa da sonuçta bir ısı vardır içersin de bu yaklaşık 600- 700 derece ısı vardır, tabi ki camı ilk ellediği zaman belli bir yapışma belli bir yanma olmayabilir ama büyük bir acı verebilir. Ama çocuğunuz belli bir yaşa geldi ise oldukça güvenlidir bir çocuk odasında bile çok rahat kullanılabilir.

Açık ve kapalı hazneli şöminelerin farkları nelerdir?

hazne şöminemizin içine konulan ve ısının alındığı ve ateşin yandığı döküm veya ateş tuğlasından haznelerdir. Bu hazneler eski bizim bildiğimiz anadan, babadan kalma taştan yaoılan hazneler olabilir, bunlar acık hazne dediğimiz genelde haznelerdir. Bu haznelerin özelliği ısı özelliği fazla yoktur daha çok görseldir evin içindeki ısıyı da alıp dışarıya götürme olasılığı vardır. Don zamanlarda yani öözellikle şu son 10 sene içresinde yapılan hazneler genellikle döküm hazneler olsalar bile veya ateş tuğlasından yapılan hazneler olsalar bile bu haznelerin cam kapaklı ve kapalı haznelerdir. Birbirinden farkı kapalı hazneler ısıyı içerde tutmaya ve ısıyı nasıl bulunduğunuz yaşanılan ortama aktarırız diye düşünen haznelerdir.

Evlerin ve salonların havasını tamamen değiştiren ve farklı bir hava esinlendiren şömine tasarımlarından  Hürsan Şömine modellerini beğeninize sunuyorum.
Hanımlar hayallerinizi geniş tutun diyerek sizleri galerimize davet ediyorum…

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.