KadincaSayfa.Com

Hamilelik Hakkında Enteresan Bilgiler

Hamilelik Hakkında Enteresan Bilgiler

Hamilelikle ilgili en ilginç Bilgiler Nelerdir?

Çok nadir görülse de hamile bir kadın, hamileyken yine hamile kalabilirmiş. Bu durum daha çok, yumurtlama döngüsü devam eden kadınlarda görülmektedir.
Enteresan bir bilgi daha, yeni doğum yapmış kadınlarda, bebeğinin ağlaması ile süt salgıları adeta beraber çalışır. Bu sadece kendi çocuğu için değil, başka birinin çocuğunun ağlaması ile de sistem hızla süt üretmeye başlar.
İngiltere insanlık dersi vermiş. Hamile bir kadın eğer çişi gelmişse istediği her yere çişini yapabilirmiş. Eğer yere yapmak istemiyorsa, bir polis memurunun miğferini isteyip ona yapabilme özgürlüğünü yasalar hamile kadına vermiş. Bizde hala şunu giymeli bunu giymeli tartışması sürerken!
Anne karnındayken, bebeğin damak zevki oluşmaktadır, annenin yediği her şeyin tadını alabilmektedir bebek. Mesela anne hamile iken, nutellayı severek yiyorsa, bebek doğduktan sonra tatlı şeyleri daha çok sevecektir.

Hamilelik Hakkında Enteresan Bilgiler

Anne karnındaki bebek çiş yapar mı?

Evet bu gerçekten çok kafa karıştırıcı bir soru. Annenin karnında ki bebek çiş yapıyor mu? Yapıyorsa nasıl yapıyor? Şöyle: Hamileliğin altıncı ayı civarlarında anne karnındaki bebek artık normal bir bebeğin yaptığı her şeyi yapmaya başlamıştır. Normal olarak, amniyotik, yani karındaki sıvı içine çişlerini yapmaktadırlar. Ama endişelenecek bir durum yok, bu durum gayet normal ve doğal bir şey. Anne karnında ki bebeğin idrarında üre bulunmadığı için, idrarını yapması sağlık yönünden bize hiç bir zarar vermez.

Hamilelikte meme uçları neden koyulaşır?

Hamileyken meme uçlarının kararmasının nedeni çok şaşırtıcı. Bebeklerimizin doğdukları zaman görme duyuları çok gelişmemiş olarak dünyaya geliyorlar. Söyle ki görme yetisi tam aktif hale gelebilmesi için uzun bir zamana ihtiyaç oluyor. Hal böyle olunca, bebeğin iç güdüsel olarak beslenme ihtiyacı ile bebek meme aramaktadır, meme uçları koyulaşınca bebeğin kısıtlı görme yetisi bile adeta gel beslen der gibi kısıtlı görmelerinde bile gözlerine batıyor.

Dünya da en çok doğum yapan kadın, kimdir?

Dünya tarihinde kayıtlara gecen, en çok doğum yapan kadın 18. Yüzyıl?da yaşamış bir Rus çiftçi olan Feodor Vassilyev,in karısı bayan Vassilyev, yirmi yedi kez hamile kalmıştır. Bu hamileliklerin den on altı kez ikiz, yedi kez üçüz, dört kez dördüz bebek dünyaya getirmiştir. Toplam da 67 bebek dünyaya getirmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.