KadincaSayfa.Com

Genç Anne Ve Otorite

Genç Anne Ve Otorite

Genç yaşta anne olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Genç yaşta anne olan, kadınların çocukları ile öncelikle arkadaşlık kurduğunu belirten uzmanlar bu durumun bazı uzantılarının olduğunu negatif uzantılardan bir tanesi, anne arkadaş gibi yaklaştığı için sırdaşlık ta gelişecektir. Bu durumda annenin otorite kurmasını zorlaştıracaktır. Çünkü nesil farkının ne olduğunu bilmeyen çocuk bocalayacak ve otoriteyi reddedecektir. Dolayısı ile genç anne tüm bu sorumlulukların altından kalkamaz, henüz kendi kişiliği oturmadığı için zorluklar yaşayabilir.

Genç anne olanların büyük sorunudur otorite kuramama, , toleransının fazla, otoritesinin ise daha az olmasını beraberinde getiriyor. Küçük yaşta anne olan bayanlar, çocukları ile arkadaşlık ilişkileri daha çok oluyor. Uzmanlar bu durumu şöyle açıklıyor.
Çocuk ve anne birbirleri ile birçok olayı paylaşacaklardır ve dolayısı ile sırdaşlık doğacaktır. Bu durumda annenin otorite kurması zorlaşır, çocukla anne arasında nesil farkının oluşmasına neden olacaktır. Çocuk nesil farkını anlamaz ve dolayısı ile otorite ile baş edemeyebilir, farklı ortamlarda uyum zorluğu çeker.

genc

Bu arada annede zorlanıyordur, yaşı dolayısı ile henüz kendi sorumlulukların alamamıştır. Birde üzerine bir çocuğun sorumluluğu altında ezilebilir.
Genç annelerin bir sorunu da bebeği doğru besleyememesidir. Bu durum ileriki yaşlarda beslenme sorunları ile karşılaşabilir.
Genç anne olmanın avantajları da vardır, Genç anne daha enerjik olur onun fiziksel ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verir. Sürekli ilgi gösterir, keyifli anlar yaşatır çocuğa.

anne ve kız ilişkisi

Bu gibi durumlarda, büyük anneler devreye girmelidir, ve anneye çok fazla muadele etmeden rehberlik yapmalıdır, bizim güzel göreneklerimizde vardır, doğum yapan kadını 40 gün yalnız bırakmazlar anneye adeta kol kanat gererler. Böylece bu sıkıntı dönemi atlatmasına yardım ederler, sonuçta kimse anne olarak doğmaz belirli tecrübe isteyen bir konudur anne olmak.
İletişim mükemmel olduğu için ilerleyen yaşlarda karşılaşacakları sorunları beraber çözümlemeye yatkın olacaklardır.

genç anne olmak

Beraber büyüme bir acıdan tecrübeleri beraber yaşama fırsatı tanır bu paha biçilmez anlardır. Bu arada doğruyu da beraber bulma yolu olabilir. Ergenlik dönemlerinde, daha rahat iletişim ve empati kurulması bakımından güzel bir avantajdır. Artısı ve eksisiyle mükemmel zamanlardır, keyfini çıkarmaya çalışın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.