KadincaSayfa.Com

Evinizi Feng Shui’ye Göre Döşemek İster miydiniz?

Evinizi Feng  Shui’ye Göre Döşemek İster miydiniz?

Feng Shui’ye göre salon nasıl düzenlenmeli?

Salon hayatımızın en aktif olan bölümlerinden biri, hangi işte çalışıyorsak çalışalım ister ev hanımı olalım ister kalabalık bir ailede olalım. İstersek yalnız yaşayalım her şekilde salon aktif olan bir bölge dolayısı ile burada her ne kadar huzurlu bir ortamda yaşamayı arzu etsek de rahatlamakla ilgili temanın gerçekleştiği yer salon değil. Burayı aktif tutmamız gerekiyor. Özellikle evin yönüne göre salonun nerede olduğunu tespit ettikten sonra bu bölüm aktif bölümlerden biri ise mutlaka element dengesini çok iyi ve dikkatli kurmak gerekiyor. Salonunuza doğa rengi olan yeşil ve kahverengi hakim olmalıdır, canlı aksesuar olarak ta akvaryumu düşünebilirsiniz. Salonda evinizde veya iş yerinizde hiç fark etmez güney bölümüne gelecek şekilde mumlar kullanmalısınız. Salonunuzun çok renkli olmasından çekinmemelisiniz, kahve renkler, krem renkler her rengin acık tonu yani gerçek renk skalasından daha geri kalmış bunlar yaşamımızı solgun gösteren şeyler. Hayatın içindeki canlı renkleri kullanmak çekinmeyelim onlar yaşamımızın içinde ki renkler.

Yatak odamızı Feng Shui yöntemine göre nasıl döşeriz?

Yatak odası evin arka tarafı dediğimiz bir bölümünde kalmak zorunda her ev hangi yöne bakarsa baksın ikiye ayrılır ön taraf ve arka taraf. Bu arka taraf psikolojisini hissettiğiniz bölümde yatak odanızı bulundurmanız da fayda var çünkü bunun çeşitli saatlerinde aktif olduğunda ev gün içinde odaya çekilebilmek lüksümüz olmalı. Yatak odasının metre karesinin ne olursa olsun kapının girişinde tam karşınızda yatak kullanmıyoruz bu bizim için çok önemli. Enerji hattının tam üstünde yatıyoruz, eğer bol kirişli bir mekansa kriş altına yatak getirmemeye çalışıyoruz. Priz çıkışlarının olduğu yere yastığımızın yakalaşıcağı yere yatak yerleştirmiyoruz. Dolapların çok koyu renkli bizi boğacak renklerde olmamasına dikkat ediyoruz. Renk uyumuna çok dikkat etmeliyiz ya yer yada eşyalarınız koyu tonda olmalı. Aydınlatma bizim için çok önemli yatak başlarında yatak odasının tamamını aydınlatan aydınlatmadan ayrıca bir aydınlatma kullanıyoruz. Kitap okumak için özel bir ışık bulundurmanızda fayda var. Fakat her ne olursa olsun yatak odasında tepeden aydınlatma kullanmamalıyız.

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica