KadincaSayfa.Com

Ev Banyosunda Aydınlatma Noktaları

Ev Banyosunda Aydınlatma Noktaları

Banyo nasıl aydınlatılmalı?

Banyomumuzun aydınlatmasını düşünürken tabii doğal olarak ne kadar ışık alıp almadığı önemli. Dış cepheye bakan penceresi varsa dolayısı ile gün ışığı çok rahat alabiliyorsa ona göre bir takım aydınlatmalar düşünebilinir. Banyolarımızda aydınlatma genel olarak lokal aynanın kenarında ki olarak ve genel olarak tavanda ki bir aydınlatma olarak düşünebilinir. Bu tamamen sizin tercihlerinize göre seçim yapılabilinir, illa ki şöyle olacak diye bir kural yoktur. Genel olarak uygulanılan ayna kenarında ki aydınlatmalar ve tavandan oluşabilecek bir genel aydınlatmadır.

Evimizde aydınlatmanın önemi en fazla banyolarda önemlidir. Çünkü, sabahları tıraş olmak, makyaj yapmak ve kontakt lensleri takmak için yeterli miktarda ışık sağlanmış alanlara ihtiyaçımız vardır. Banyo aydınlatmaları bir dizi gereksinimi aynı anda karşılayan düzenekle olması, çok işimize yarayacaktır. Mesela sabah güçlü ışığa ihtiyacımız vardır, tıraş olmak, makyaj yapmak ve kontakt lensleri takmak için. Akşamları ise, günün yorgunluğunu atacağımız bir duş ve rahatlatıcı ışığa ihtiyacımız vardır. Bunun için bir dizi gereksinimi aynı anda karşılayan düzenek çok işimize yarayacaktır.

Evinizin aydınlatması oldukça önemlidir. Evinizin banyosunu da unutmayın ki aydınlatma açısından önemli. Daha doğrusu banyo aydınlatması mutfak aydınlaması kadar ciddi bir şekilde düşünmek gerekir. Bu bölümde evde kullanılan etkinliklerin geçtiği bir yerdir. Bu yüzden genel olarak buharlı bir ortam olduğu için ilk önceliğimiz kullanılan malzemenin muhakkak suya dayanıklı olması gerekir. Daha sonra tavana monte edilen bir lamba kullanılması çok sağlıklı bir yöntem olucaktır. Bu yönteme destek olacak diğer bölümlerde aydınlatma olarak led ışıklar kullanılabilir. Tabi ki bu ek aydınlatmalar genelikle banyo dolaplarında yada banyo aynalarının arkasında kullanılır. Bu yöntem sayesin çok farklı bir görünüm kazanmış olur.
Bu led aydınlatmanın yanı sıra diğer bir yöntem ise ayna aplikleri, dolap için iç aydınlatma ürünleri pratik bir şekilde sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacaktır.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica