KadincaSayfa.Com

Dövme Sanatı Hakkında Her Şey

Dövme Sanatı Hakkında Her Şey

Merhaba sevgili kadincasayfa.com takipçileri. Bugün size son yıllarda oldukça popüler olan dövme sanatı hakkında bilgi vereceğim. Deri altına işleme, tasarım ve boyama sanatı olan dövmecilik genellikle süs, aksesuar veya uğur amaçlı yapılmaktadır. Kimine göre ise yaşam evrelerindeki  duyguları yansıtır. Sevgilinizle, arkadaşlarınızla veya aile fertlerinizle birlikte olacağı gibi bireysel olarak kendi zevk ve tercihlerinize göre de bu akıma dahil olabilirsiniz. Deriye işlenen her motifin bir ruhu ve enerjisi vardır. Bu ruh yaptıran kişinin bir parçası olur ve
onun yaşam şeklini, kişiliğini hatta yaşadığı kenti dahi yansıtır.

Dövmeyi vücudun her bölgesine yapılabilir miyiz?

Evet vücudumuzun her yerine yaptırabiliriz hatta göz kapagımızın üzerine bile dövme yaptırabiliriz, yeter ki isteyelim. Ama dövme yaptırırken iyi düşünmek lazım örneğin yaş kriteri önemli dövme yaptırmakta, bir akımdır gelir geçer o yüzden çok görünen yerlere eğer dövme yaptırmak istiyorsanız ve yaşınız 25 yaşın altında ise lütfen fikir alıp öyle yaptırın deriz size. Eğer çok istiyorsanız görünmeyen bir yerinize yaptırmanız çok doğru olacaktır. en çok tercih edilen bölgeler kürek kemiği, koldur. Eskiden Türkiye’de dövmeye çok sıcak bakılmazdı ama şimdilerde standartların dışına çıkılmaya başlandı.

Siyah Dövme mi, Renkli Dövme mi?

Renkli dövme çalışmak siyah dövme çalışmaktan daha uzun sürer, bunun sebebi siyah dövme yaparken daha az renk sayısı vardır, ton sayısı vardır en fazla 5 çeşit ton bulunabilir siyah dövmelerde. Ancak renkli dövmelerde çok fazla alternatifi vardır, yüzlerce farklı renk tonları vardır. Dövmecinin bütün tonları çok iyi biliyor olması gerekir. Deriye işlediği zaman çıkacak sonucu çok iyi biliyor olması gerekir bunun için yıllarça tecrübe ederek bunu öğrenmiş olması gerekmektedir.

İstenmeyen dövme kapatılabilir mi?
Dövme yaptırdıktan sonra eğer pişman olduysanız bu dövmeyi başka bir dövme ile kapatabilirsiniz ancak. Ve üstelik kapatacağımız dövmeden daha büyük bir dövme yaparak altta kalmasını sağlayabiliriz. Ve yapılan dövmenin rengi diğer dövme renginden daha koyu bir rengi olmalıdır. Bunun yanı sıra eğer çok koyu bir dövme ise bir kaç kez lazere gidilerek soldurulur ve daha sonra üzerine istediğimiz gibi renkli işlemeli bir dövme yaptırabiliriz.

RESİMLERİ DAHA DETAYLI GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN ÜZERLERİNE TIKLAYINIZ…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica