KadincaSayfa.Com

Doğal Ürünlerle Cilt Güzelliğini Yakalayın

Doğal Ürünlerle Cilt Güzelliğini Yakalayın

Suna Dumankaya,dan cildiniz için doğal bakım bakım önerileri. Aşağıda verilen maske ve formüller alinizin altına olan doğal ürünlerdir, hiç bir yan etkisi olmayan bu özel karışımlar sizinde ilginizi çekebilir.

Göz altındaki morluklarına hangi doğal karışımları kullanalım?

Doğal olarak yapacağımız, incir zamanında taze inciri ikiye bölüp, göz etrafında bekletip göz altındaki morluğu ve şişliği alırsınız. Diğer bir seçenek bir çorba kaşığı kahveyi bir yumurta akı ile katıştırıp gazlı bir bezin içerisine serelim ve göz etrafında bekletelim 15-20 dakika göz altında morluğun ve şişliğin gideceğini fark edeceksiniz. Diyelim ki bu iki formül işe yaramadı bir elmayı soyalım kabuğunu göz etrafında bekletin, çünkü elmanın içerisinde aha vardır ve göz altında ki morluğu açar. Ama sağlık sorununa bağlı göz altı morluklarınız varsa lütfen bir doktora görünmelisiniz.

cilt bakım önerileri

Doğal ürünlerle siyah noktalardan kurtulun.

Siyah noktaların başlıca sebebi yağlı ciltlerdir, bilhassa gençlerde çok fazla bu haftada bir peeling yapıldığı zaman peelingin içinde minik minik ele sert gelen karışım vardır, bu karışım her gün düzenli kullanıldığı zaman mesela okuldan geldikten sonra yavaş yavaş hareketlerle biraz ovalıyıp, gözeneklerin tıkanmasını sağlayabilirler. Eğer evde peeling kremi yoksa, öğütülmüş pirinçin içine eşit miktarda kil, el kremi ve suyu karıştırıp yüzümüze sürdüğümüz zamanda aynı neticeyi elde ederiz.

Karma ciltler için doğal malzemeler

Karma cilt genelde, T bölgesi karma karmadır. Ya alın yada yanak yani yağlıya dönük, kuruya dönük olabilir. Onu siz daha iyi görebilirsiniz sabah kalktığınızda eğer alından fazla yağ çıkıyorsa demek ki cildiniz yanaklar kurudur alın ve çeneniz yağlıdır bunu kendiniz de test edebilirsiniz mesela haftada bir kere maden suyunu buz kabına dökün yarım limon sıkın dondurun. Her gün 1 tane yüzünüze gezdirdiğiniz zaman cildinizin ne kadar sıkışık ne kadar arınmış olduğunu ne kadar net ve canlı olduğunu fark edeceksiniz. Aynı zamanda bu buzun bir özelliği vardır cildin sarkmasını engeller. Eğer cildiniz kuru ise bunu süt doldurabilirsiniz buz kabına sütle de aynı işlemleri yapabilirsiniz. Bu cildin canlanmasını ve sarkmasını engeller. Bu da bir nevi maskedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.