KadincaSayfa.Com

Değişik Etamin Kırlent Örnekleri

Değişik Etamin Kırlent Örnekleri

Evimizin en kişilikli aksesuarlarıdır, kırlentler. Ev dekorasyonunda bayanların sık kullandığı objelerdir. Kullanıldığı yerin atmosferini değiştirir. Çocukluğumun güzel anılarında, annemin divanın üzerine (o zamanlar koltuk nerde) misafirlerimiz oturduğunda sırtları direk duvar soğuğunu hissetmesinler diye verdiği harika desenli kırlentler gelir aklıma. Şimdilerde süs olarak kullanılsa da, hala yerini koruduğuna inanıyorum
Etamin kumaşı seyrek olmalı, etamin kumaşı seyrek olmalı her şeyden evvel. Kumaşın seyrek olması işlemin kolay olmasını sağlar, genellikle pamuklu bir kumaştır, ketende olabilir bazen ipek kumaş dahi olabilir. Desenleri uyguladıktan sonra ütüleyerek de kaldırabilirsiniz çünkü çok çabuk buruşur bu kumaşlar.
Etaminle uygulayacağınız en kolay desenler genelikle geometrik desenleri daha kolay uygulanabilir bunu kare veya labirent şeklinde yapabilirsiniz. Daire şeklinde yapabileceğiniz ufak gonca güller olabilir veya ufak laleler olabilir, her türlü şeylerin ufaklarını yaparsanız daha kolay gelir size daha sonra genişletilmiş bir şekilde bunları büyültebilirsiniz. Örneğin yıldı şekillerinide yapabilirsiniz kırlent ve yastıklarınıza veya ufak bir yaprakta olabilir yaprak deseni de olabilir. bunların ufak bir midye kabukları deniz kabukları veya balıklar olabilir.
Etamin örnekleri ise genelde, pikelere, seccadelere, tablolara, yastık ve kırlentlere uygulandığı için her türlü çiçek motifleri olabilir. Hayvan motifleri olabilir, bebekler için kullanılan pikelere veya mutfak takımları yapacaksanız bardak tabak veya çatal kaşık gibi motiflerde kullanabilirsiniz. Sonuçta her türlü motifi uygulayabiliyorsunuz sonuçta. Yapacağınız bu örnekleri çeşitli dergilerde bulabilirsiniz. Bu dergileri gazete bayilerinden de bulabilirsiniz, her türlü örnekler onların için alabilirsiniz.
El emeği göz nuru olan etamin işi kırlentleri umarım beğenirsiniz. Galerimizde , Gül desenli, etamin kırlent modeli. Çeyiz için harika kırlent  modelleri, çok modern tasarımlar, beyaz  zemine çok  güzel, etamin işi, çeyiziniz için düşünülmüş bir set.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.