KadincaSayfa.Com

Çok Şık Gümüşlük Tasarımları

Çok Şık Gümüşlük Tasarımları

Gümüşlükler mobilya tercihlerinde önemle üzerinde durmamız gereken ayrıntılardır. Çünkü her evde vardır, özel biblolarımızı gümüşlerimizi veya özel aşyalarımızı sergileyeceğimiz donatıların başında yer almaktadır gümüşlükler. Bir çok formda ve bir çok tasarımla üretilen uzun ve kısa diyebildiğimiz  gümüşlükler vardır. Ama bunun çok alternatifi mevcuttur, yani mekanımıza uygun tasarım odaklı gümüşlükler olduğu kadar satandart uzun ve yan gümüşlükler diye ayırdığımız tarzlar mevcuttur. Gümüşlüklerde içinde kullandığımız biblolar, aksesuarlar, metal objeler yani kullanmak istediğimiz ürün her neyse ona göre mobilya rengini seçmeniz önemlidir. Eğer içinde sergileceğiniz objelerin daha koyu olması daha uygun olacaktır. Ama içinde çok farklı aksesuarlar sergilemek istiyorsanız acık renkli ahşaplar veya acık renkli cila türleri seçmeniz estediğin ve eşya kombini acısından önemlidir.

Mobilyaların şık durması için aydınlatmayı nasıl yapmalıyız?

Doğru aydınlatmalar mekanda estetik alğımızı mobilyalarımızın daha güzel görünmesini vede konforumuzu sağlayan en önemli donatıların başında gelmektedir. İç mimarın ve dekorasyonun aydınlatmalar çok değerlidir. Genel olarak aydınlatma türleri vardır, genel aydınlatma türleri, vurgu aydınlatma, özel aydınlatma ve lokal aydınlatma vardır. Renklerin uyumu için hali dekorasyonda çok önemlidir, halı mobilya ve diğer yan ürünlerin uyumu için öncelikle mekanımızın genel konseptini stilini ve tarzını belirleriz. Kısaca mobilyalarımızı belirlerken zeminde kullandığımız renk tercihi tavanda kullandığımız renk tercihi ve duvarda kullandığımız renk tercihini bir üçleme olarak kabul edebiliriz. Bu üçlüye uygun mobilyalar seçildikten sonra perdeler halılar, aksesuar tercihlerini yapmamız gerekir. Eğer bu sıralama ile ilerlerseniz evimizde estetik ve konfor algısını sağlarken aynı zamanda uyum dediğimiz kısmı da aradan çıkarmış oluruz. Halı tercihlerinde veya perde tercihlerinde veya mobilya tercihlerinde modern hatlar veya modern tarzı kullanıyorsak bunları bir bütün olarak kullanmamız gerekmektedir. Eğer bir çok tarzı bir arada kullandığımız tarzı mekana yaymıyorsak,örneğin modern bir koltuk kullanıyorsak yine modern renklere ve dokulara sahip formlara sahip halı kullanmamız ve perde kullanmamız önerilir.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.