KadincaSayfa.Com

Çocuklar İçin Etkili Öksürük İlacı Tarifleri

Çocuklar İçin Etkili Öksürük İlacı Tarifleri

Vee havalar ısındı..  Dondurma sezonun açılması çocuklarda bitmek bilmeyen bir öksürüğüde beraberinde getiriyor. Mevsim geçişlerinde çok sık karşılaşılan ve geçmeyen öksürük için size önereceğimiz tarifler ile rahat bir nefes alıcaksınız.

Doğal yöntemlerin kullanılması çocuklar için oldukça sağlıklı olacaktır. Kullanılan öksürük şurupları çocuklarınızın sağlığını olumsuz etkilemekle birlikte ileriki yıllarda daha farklı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

1. Bal ve Limon Karışımı

En iyi ve doğal antibiyotik olan neredeyse şifa deposu. Bir tavayı alıp içerisine koyacağınız bir yemek kaşığı balı kısık ateşte ısıtın. Fakat dikkat edilmesi gereken bir konu balın sadece ısınması gerekli kaynamasına izin vermeyin. Bir başka tavada bütün bir limonu suda haşlayın. Haşladığınız limonu soğuduktan sonra dilimlere böldükten sonra balın olduğu tavaya limonları ekleyin kısık ateşte her ikisini pişirmeye başlayın. Yaklaşık bir saat kadar karışımı pişirin limon suyunu salacağı için yanma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bir saat pişirdikten sonra suyunu bir kavanoza süzün. Oda sıcaklığına gelen suyu çocuğunuza günde 4 defa birer çay kaşığı içirin.

(İki yaşının altında olan çocuklara bu karışımı uygulamayın).

 

2. Zencefil ve Tulsi Karışımı

Hafif baharatlı aromalı ve karanfile benzeyen bir bitki olan tulsi 4-5 adet alıp yapraklarını atın. Kalan kısımları öğüterek suyunu çıkardıktan sonra temiz bir bez parçasıyla suyu süzün. Bir küçük parça zencefil alın ve aynı şekilde suyunu çıkarın. Daha sonra bir çay kaşığı bal yarım çay kaşığı tulsi ve yarım çay kaşığı zencefil suyunu karıştırın. Günlük olarak çocuklara sabah akşam bu karışım bir çay kaşığı ölçüsünde verilebilir.

3. Anason

Anason tohumunu aktarlardan temin ederek hem kuru öksürük hemde bronşit öksürüğü tedavisi için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Anason tohumunu bir çorba kaşığı alıp ezin ve yarım fincan kaynayan suyun içine ekleyin. Kaynayan suyun içinde altı kapalı olarak kalacak. Yarım saat demlendikten sonra süzün ve soğuması için bekleyin. Bu hazırladığınız şifa kaynağını buzdolabında iki ay süreyle saklayabilirsiniz.  Çocuğunuza günde 3-4 defa yarım tatlı kaşığı içirebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.