KadincaSayfa.Com

Bebek Ve Çocuk Yeleği Modelleri

Bebek Ve Çocuk Yeleği Modelleri

Kış günlerinin kurtarıcı bebek bebek yelekleri, aslında her mevsim için düşünülebilir bebekler için. Kışın biraz kalın iple, yaz için ise biraz daha ince yünle yapılmalıdır. Ama mutlaka uykudan kalktıktan sonra bebeğimizin üzerine giydirip öyle kucağımıza almalıyız. Çünkü bebekler bizlere göre daha hassastır eğer biz bir kat giyiyorsak bebeklerimizi iki kat giydirmeye özen gösterelim. Bu bağlamda bebek yelekleri önemli kıyafet parçalarıdır, örgü bilgisi olan herkes bebek yeleği yapabilir. Bu yazımızda bir tane bebek yeleği modeli vereceğiz, ayrıca bebek bebeği örerken nelere dikkat edilmesi gereken konulardan bahsedeceğiz. Bebek yeleği örerken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir. Öncelikle arka ilmek sayısının arkasının yarısı kadar olmalıdır, tek farkla beş ilmek fazla yapmamız gerekiyor ön parçalarının. Bu beş ilmek fazlalığı, düğme ve ilmek yerini ayarlamak için yapılmaktadır. Bu eklediğimiz beş ilmeği ölcü sayısına eklemeyiniz. Bir yeleğin sayısı elli ilmekse, ön tarafı otuz ilmeğe denk getirilmelidir, bebek yeleği örmek için tüysüz ip tercih etmelisiniz, tüylü ipler bebeğinizin ağzına dolabileceği için pek tercih edilen ip çeşitleri değildir.

Bebek yeleği yapılışı:

ÖRNEK:örneği 3 nolu şiş ile işleyelim. 60 ilmek atalım 5 sıra haroşe yapalım. 25 sıra baştan ve sondan 5′ er ilmeği haroşe ,öbür ilmekleri düz olarak işleyelim. 5 sıra haroşe, 5 sıra düz, 5 sıra haroşe bu şekilde işleyelim 3 tane düğme iliği açalım. Yakayı yapmak için 5 ilmek haroşe, 5 ilmek düz, 5 ilmek haroşe işleyelim
30 ilmek eksiltelim. 5 ilmek haroşe , 5 ilmek düz, 5 ilmek haroşe yapalım. Bu biçimde 25 sıra işleyelim. Ve hiç eksiltmeden arkayı işlemeye devam edelim. 26. sırada 15 ilmek haroşe yapıp 30 ilmek artıralım ve 15 ilmek haroşe daha işleyelim yeleğin arkası hep haroşe işlenecek. 34 sıra haroşe işleyelim.35. sırada başta ve sonda 15 ‘er ilmek çoğaltalım 34 sıra daha haroşe işleyip bitirelim.Ve dikip düğmelerinide tabiki üzerine isteğimize göre nakış yapalım.

Çocuk Yelek Anlatımı Yapılışı Nasıl Yapılır Modeli

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.