KadincaSayfa.Com

Çocuk Odası Dekorasyonundaki Püf Noktalar

Çocuk Odası Dekorasyonundaki Püf Noktalar

Anne ve baba adayları için, en heyecan verici tecrübelerin başında bebek sahibi olmak gelir. Yeni bir bireyin aileye katılması ile değişiminde başlaması demektir. Adeta evde devrim niteliğinde özellikle dekorasyon konusunda yenilikler ve kolaylıklar yapılacaktır. Bu yenilikleri yaparken çok hassas olunması gerekmektedir. Bu durumda ailelere düşen çok iyi bir piyasa araştırması yapmaktır. Çocuk odasının şık ve zarif olmasını isteriz, bir yandan da sağlıklı ve güvenli olmasını isteriz. Seçilen odanın güneş alması son derece önemlidir, sağlık acısından. Çünkü D vitamini alması gerekir, aynı zamanda büyürken çocuklarımız. Çoğumuz bebek odasına alınan eşya ve objelerin renkli ve canlı renkleri tercih etmeye çalışırız, uzmanlara göre yanlış bir tercih. Çünkü renkli ve canlı eşya ve objeler bebeğin dikkati çekeceği için uzmanlar tarafından pek önerilmez. Onun yerine acık renkler ve pastel renkler önerilir. Tabii canlı renkler kullamak istiyorsanız beşiğin uzağında olan canlı renkli eşyalar yer verebilirsiniz.

Her bireyin evinde çocuk odası hayalleri vardır. Bu hayalide gerçekleştirirken bazı hatalar yapmaktadırlar. Bu yüzden çocuk odası dekorasyonu oldukça önemlidir. İlk sebebi güvenlik açısında çok dikkat edilmeli. Bu sebepten dolayı aydınlatma sistemi yapılırken güvenlik ön planda olmalıdır. İlk olarak elektrik prizleri iyi seçilmeli.

 

huzurlu bebek odaları

İkinci olarak bu oda da lamder ve abajur apliklerden uzak durulmalıdır. Aynı nedenlerden dolayı yüksek güç yada voltaj ile çalışan ve ısı yayan araç ve gereçlerden oldukça uzak durulmalıdır. Bu sebeplerden dolayı tavana yakın ve güç tasarufu düşük olan lambalar seçilmeli. Kesinlikle ısı yayması az olan tavan lambaları seçmeyi de unutmayın. Yine çok önemli olan bir diğer nokta, tavandan sarkan bir aparat kullanacaksanız bunun etrafını saran kumaşın ya da başka bir malzemede kullanılan boyanın örnek vermek gerekirse  çizgi karakterlerin boyandığı bir materyal- yanmaz nitelikte olmasıdır. Yani kısaca anlayacağınız çocuk odalarında görselliğe aldanmayın ne olursa olsun ilk önceliğiniz mutlaka güvenlik olmalıdır.
Özetle bebek odası görsel anlamda şık olması gerekir tabii ama diğer taraftan zeminden, elektirik tesisatına kadar kaliteye önem verilmelidir. Yoksa sadece şık olmasına önem vermek eksik kalacaktır bir çok yönden.

=”3″

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.